Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic 2016 otwarty na zgłoszenia

WKFNG-2016
Wystartował „Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic”, zdjęcia można nadsyłać do 31 sierpnia. Zdobywca Grand Prix otrzyma m.in. aparat Sony A6000, pierwsze miejsce premiowane jest smartfonem Sony Xperia XA, a wyróżnienia Xperia M5.

WKFNG-2015-Strzelecka-M_4
Organizatorem konkursu jest firma „Burda NG Polska, natomiast sponsorem Sony Poland (w przeszłości przedsięwzięcie wspierał m.in. Panasonic Polska a później Samsung Electronics). Na zeszłoroczna edycję wpłynęło prawie 40 tysięcy prac co świadczy o skali i popularności konkursu. Grand Prix za fotoreportaż „3” zdobyła Monika Strzelecka. Jej skromny, czarno-biały zestaw prac to migawki z trzech lat życia trójki dzieci. Zdjęcia (powyżej i poniżej) zostały wykonane w domu, w ogrodzie i podczas wizyty u dziadka. Jury wyróżniło też Jerzego Rojkowskiego („Krajobraz w skali mikro” – kategoria krajobraz), Jakuba Ochnio („Marsz” – kategoria fotoreportaż), Joannę Mrówkę (kategoria ludzie) i Patrycję Polichę („Ryba Piła” – kategoria zwierzęta), Łukasza Choję („Iluzjonistka” – kat. fotografia uliczna), oraz Dorotę Awiorko („Modlitwa o pokój” – kategoria Art Movie).

WKFNG-2015-Strzelecka-M_1
WKFNG-2015-Strzelecka-M_3
WKFNG-2015-Strzelecka-M_2
Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany zarówno dla zawodowców, jak i osób związanych z fotografią amatorsko. W tym roku fotografie zostaną ocenione w 5 kategoriach: krajobraz, zwierzęta, ludzie, fotoreportaż oraz specjalnej: „Złap ten moment w Polsce”. Zdjęcia można nadsyłać wyłącznie drogą elektroniczną przez stronę http://wkf.national-geographic.pl. Prace muszą spełniać pewne wymagania techniczne: format JPG, dłuższy bok powinien mieć nie mniej niż 2400 pikseli, pojedynczy plik nie może przekroczyć 10 MB. Nie zezwala się stosowania fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęcia pochodzących z różnych plików lub dokonywania zmian oryginalnej kompozycji zdjęcia. Każdy może przesłać do 5 zdjęć, każde musi posiadać tytuł, opis, rok powstania. W kategorii „Fotoreportaż” zestaw powinien składać się z minimum 5, a maksimum 10 prac. W kategorii specjalnej można zgłaszać do 5 zdjęć tylko i wyłącznie wykonanych smartfonem.

W porównaniu z poprzednią edycją skład jury uległ modyfikacji. Jest Martyna Wojciechowska, Tomasz Tomaszewski, Marek Arcimowicz i Paweł Młodkowski. Zabrakło Wojciecha Franusa (którego zastąpiła Iwona El Tanbouli-Jabłońska), Grzegorza Leśniewskiego oraz Roberta Wolańskiego. Jury na pierwszym etapie obrad wyłoni finalistów, a następnie przyzna: Grand Prix oraz jedną nagrodę główną i po dwa wyróżnienia w każdej kategorii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.