Nick Brandt w Edwynn Houk Galerie

Brandt-Nick_1
Do połowy lipca w Edwynn Houk Galerie można oglądać wystawę zdjęć Nicka Brandta. Ten brytyjski fotograf zapisuje znikający powoli świat dzikiej przyrody i jego piękno.

Brandt-Nick_5
Artysta działa wyłącznie na terenie Afryki, głównie jest to Tanzania i Kenia. Dokumentuje życie i wędrówkę dzikich zwierząt, specjalizuje się w czarno-białych, pełnych dramaturgii panoramach oraz portretach. Jego fotografie zwierząt wyglądają tak jakby pozowały one w studio, artysta często zestawia je ze zdjęciami tego, co pozostało po zwierzętach zabitych przez kłusowników.

Brandt-Nick_3
Brandt-Nick_2
Brandt w  przeszłości studiował malarstwo, zajmował się filmem w Saint Martin School of Art. Wraz z Richardem Bonham utworzył Big Life Foundation, organizację non-profit, która stawia sobie za cel ochronę zagrożonych gatunków zwierząt przed kłusownikami. Jego fascynacja czarnym lądem zaczęła się dwadzieścia lat temu podczas realizacji wideoklipu do piosenki Earth Song Michaela Jacksona. Dotychczas wydał trzy albumy fotograficzne. W 2005 roku pojawił się „On This Earth – Photographs from East Africa”, później był „A Shadow Falls” zawierający 58 prac z lat 2005–2008.Ostatni zbiór jego zdjęć nosi nazwę „Across the Ravaged Land” i dokumentuje wymierające zwierzęta Afryki Wschodniej. Pięć lat temu w Muzeum Fotografiska, w Sztokholmie miała miejsce jego pierwsza, znacząca wystawa. Od tego czasu zdjęcia były pokazywane m.in. w Muzeum sztuki Salo, Preus National Museum of Photography, Maier Museum of Art, Hangaram Art Museum. Niestety, Brandt zauważa, że w przeciągu dwudziestu lat warunki życia dzikich zwierząt w Afryce pogorszyły się.

Brandt-Nick_6
Brandt-Nick_7
Artysta znany jest ze swojego radykalnego podejścia do fotografii. Używa tylko obiektywów stałoogniskowych, obecnie pracuje Pentaksem 67II. Sprzedaje swoje prace które zasilają fundusz Big Life Foundation.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.