Rozbudowa siedziby Leica Camera AG

Leitz-Park-Wetzlar_1
Dwa lata temu Leica Camera AG obchodziła setną rocznicą powstania pierwszego małoobrazkowego aparatu fotograficznego na świecie. Z tej okazji odbyło się kilka imprez, można było zwiedzać nową siedzibę firmy Leitz Park w Wetzlar. Teraz zarząd spółki poinformował o rozpoczęciu rozbudowy, w nowym kompleksie znajdzie się muzeum, archiwum firmy, galeria Leica i sklep specjalistyczny. Całość ma zostać ukończona w 2018 roku.

Kierowana przez Olivera Kaltnera firma zainwestowała więc w kolejne cztery budynki. Zwiększy to powierzchnię użytkową o 26.000 metrów kwadratowych. Plan rozbudowy został opracowany przez architektów z firmy Frankfurt Gruber + Kleine-Kraneburg. W Leitz Park znajdzie się zaplecze do szkoleń i konferencji, a także hotel prowadzony przez Arcona & Resorts Group. Będzie on miał do dyspozycji 129 pokoi i apartamentów, restaurację na 120 miejsc i sale bankietowe.

Leitz-Park-Wetzlar_2
Leitz-Park-Wetzlar_3
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję odbyło się parę dni temu, wśród 250 zaproszonych gości, był obecny m..in. Christoph Ullrich, przewodniczący powiatu Giessen, Manfred Wagner, burmistrz miasta Wetzlar, a także Wolfgang Kisselbach, dyrektor zarządzający Leitz Park GmbH.

Leitz-Park-Wetzlar_4
Na zdjęciu powyżej – uzbrojeni w łopaty goście. Zobacz wideo
:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.