„doc! photo magazine” Reloaded!

doc-photo-magazine1_1
Tydzień temu na Fotofestiwalu w Łodzi swoją premierę miało pierwsze regularne papierowe wydanie „doc! photo magazine” z czterema okładkami do wyboru. Czasopismo stało się teraz kwartalnikiem, liczy ponad 200 stron.

Z pewnością powinno wypełnić pustkę jaka powstała po zawieszeniu „Kwartalnika Fotografia”, ale niestety, cena 30 euro za numer nie jest zachęcająca. Widać, że wydawca postanowił oprzeć swój biznes na sprzedaży egzemplarzowej, w środku magazynu nie znajdziemy reklam. Zresztą o nie na tak słabym rynku fotograficznym coraz trudniej. Angielskojęzyczna wersja zawęża krąg odbiorców w naszym kraju, pewną szansą może być próba dotarcia do czytelnika na zachodzie Europy. Pierwsze wydanie jest w całości dedykowane tegorocznej edycji Fotofestiwalu. Na jego zawartość składają się wybrane projekty, które można obejrzeć w Łodzi. Część z nich dotyczy tematu głównego festiwalu, jakim jest Photographers’ Travel, a część to projekty uczestniczące w konkursie Grand Prix.

doc-photo-magazine1_2
Numer otwiera esej Alison Nordström, dyrektor artystycznej festiwalu, zatytułowany „Photography and Travel”, będący rysem historycznym opowiadającym o związkach fotografii z podróżami oraz o roli jaką pełnią zdjęcia przedstawiające podróż. O różnie rozumianych podróżach traktują także projekty Kadira van Lohuizena („Vfa PanAm: Tierra del Fuego”), Michelle Frankfurter („Destino”), Seby Kurtisa („Drowned”), Yuriana Quintanasa Nobla („Happy Nothing”), Qiana Zhao („offcut, the edge”) oraz Nicka Hannesa („Mediterranean. The Continuity of Man”). Uzupełniają je „Photo-Rapide” François Deschampsa oraz „Ajna” Shadmana Shahida, które poruszają wątek podróży w bardziej pośredni sposób.

W obecnym wydaniu znajdziemy trzy też wywiady. Rozmówcami „doc! photo magazine” są laureat nagrody głównej konkursu Grand Prix Fotofestiwal 2016 – David Fathi („Wolfgang” oraz wywiad „Jokes and Anecdotes Can Be a Weapon”), bohaterka sekcji Discovery festiwalu – Adél Koleszár („New Routes of Faith” oraz wywiad „Transforming the Reality into a Powerful Visual Experience”) oraz Kadir van Lohuizen, który w wywiadzie “Very Long Days, Very Short Nights” mówi o kulisach powstawania projektu “Vía PanAm”.

„Tym numerem zaczynamy kompletnie nowy rozdział w naszej podróży,” – podkreśla Grzegorz Kosmala, redaktor naczelnym czasopisma – „Trochę czujemy się jak dawni podróżnicy odkrywający nowe lądy. Stąd też premiera na Fotofestiwalu, który w tym roku poświęcony jest podróżom nabiera dodatkowego znaczenia.”

Papierowy „doc! photo magazine” będzie dostępny w sklepie internetowym doc! store, jak i w wybranych punktach sprzedaży. Magazyn nadal będzie się ukazywał także w wersji elektronicznej, aczkolwiek będzie ona szczuplejsza od papierowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.