IMS Photo Contest 2016. Pula nagród 10.300 euro

IMS-Photo-Contest2016
Od 10 do 16 października we włoskim Brixen potrwa spotkanie miłośników gór i wspinaczki – International Mountain Summit. Jedną z imprez promujących rejon Południowego Tyrolu jest konkurs fotograficzny. Do tej pory wzięło w nim  udział prawie 10 tysięcy fotografów,  teraz będzie to już szósta edycja. Tegoroczny termin nadsyłania prac mija 29 sierpnia.

IMS-Photo-Contest_1
International Mountain Summit to bardzo ciekawe wydarzenie. Oprócz tradycyjnych prezentacji, wspinaczek i wycieczek górskich na okalające Brixen szczyty, organizatorzy przygotowali m.in. pokaz najciekawszych filmów z festiwalu w Trento, czy panele dyskusyjne np. o podejmowaniu ryzyka czy etyce w górach. Konkurs fotograficzny uzupełnia ofertę, sponsorem tego przedsięwzięcia jest jeden z producentów dronów. Nagrody są więc interesujące, warto zwrócić uwagę że dwa lata temu powyższa fotografia Davida Kaszlikowskiego otrzymała największą ilość głosów jury. W zeszłym roku postanowiono wydać album zatytułowany „The Breath of the Mountains”. Zawiera on najlepsze prace z całej historii konkursu. Zdjęcia poniżej.

IMS-Photo-Contest_5
IMS-Photo-Contest_3
IMS-Photo-Contest_7
W tym roku, fotografowie mogą przesyłać swoje prace w 4 kategoriach: Mountain nature, Mountain aerial, Mountain action, Mountain.faces. W dwóch pierwszych do zdobycia jest 2000 (1 miejsce), 1000 (2 miejsce) i 500 euro (3 miejsce), w pozostałych nagrody nie są takie wysokie i wynoszą 900, 500 i 250 euro. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć wszystkie osoby powyżej 16. roku życia. W ramach promocji całego przedsięwzięcia, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej reprodukcji nadesłanej zdjęć. Prawa autorskie będą całkowicie przestrzegane.

IMS-Photo-Contest_2
IMS-Photo-Contest_6
IMS-Photo-Contest_4
Uczestnictwo w konkursie jest całkowicie bezpłatne, zdjęcia należy zgłaszać wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej http://www.imsphotocontest.com. Celem konkursu jest popularyzacja fotografii górskiej i utrwalenie w fotografii piękna krajobrazu górskiego. W każdy kategorii można nadesłać tylko jedną pracę, zdjęcia muszą spełniać pewne warunki techniczne: format TIF lub JPEG, minimalna długość boku wynosi 2300 pikseli (ex.20x30cm przy 300 dpi). Plik nie powinien być większy niż 10 MB. Wszystkie osoby przedstawione na zdjęciach muszą wyrazić swoją zgodę. Werdykt jury zostanie ogłoszony 14 października.

Zobacz wideo z poprzednich edycji konkursu:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.