Meyer-Optik Görlitz Trioplan 100 mm f/2.8 Golden Eye

Trioplan-100-mm-f2.8-gold
Ostatnio o firme Meyer-Optik Görlitz jest dość głośno. Jakiś czas temu w serwisie Kikstarter wystartowała ona z projektem, którego celem było reaktywowanie dość „ciemnego” obiektywu Trioplan 50 mm f/2,9, teraz w jej ofercie pojawi się limitowany Trioplan 100 mm f/2.8 Golden Eye w cenie 3500 euro.

Sens wydawania takiej dużej kwoty jest wątpliwy, bo na co komu dość ciemny, niedoskonały, trzysoczewkowy obiektyw. Nie do fotografowania, być może nabywca będzie mógł go wykorzystać w celach dekoracyjnych. Firma deklaruje, że zostanie wyprodukowanych jedynie 10 sztuk, po wakacjach będzie też dostępna tańsza „limitowana” wersja z tytanu za 2500 euro. Warto zaznaczyć, że „zwykły” Trioplan 100 mm f/2.8 kosztuje 1400 euro i składa się z 3 elementów ustawionych w trzech grupach. Jest sprzedawany w mocowaniu Canon, Nikon, Fuji X, Sony E, Leica M, Mikro 4/3.

Trioplan-100-mm-f2.8-titan
Meyer-Optik Görlitz istnieje ponad dwa lata, ale odwołuje się do legendy. Fabrykę założył w 1896 roku H. Meyer, od początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku przedsiębiorstwo to wchodziło w skład kombinatu Pentacon. Obecnie w ofercie firmy znajdziemy taką „perełkę” jak Figmentum 85 mm f/f2,0 za 600 euro, która też może doczekać się „limitowanej” edycji.

Zobacz wideo:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.