PhotoPoland na Arles 2016 Les Rencontres de la Photographie

Arles-2016_1
Już w przyszłym tygodniu, w położonym na południu Francji Arles, rozpoczyna się festiwal Arles 2016 Les Rencontres de la Photographie. Do 25 września będzie można zobaczyć prezentacje najciekawszych współczesnych artystów, a także liczne wystawy retrospekcyjne. Polska wystawi mocna reprezentację, pokazane zostaną portfolia Diany Lelonek, Piotra Zbierskiego, Łukasza Filaka, Adama Lacha, Wiktorii Wojciechowskiej oraz kolektywu Sputnik Photos.

PhotoPoland to projekt skierowany do międzynarodowej publiczności, kuratorów, właścicieli galerii, pracowników instytucji kulturalnych oraz organizatorów wydarzeń fotograficznych na całym świecie. Przede wszystkim zaś do wszystkich, których interesuje poznanie twórczości polskich fotografów. Z każdą edycją format projektu zmienia się, dostosowując się do możliwości jego prezentacji. Niezmienne pozostaje dążenie do promowania polskiej fotografii i przybliżenia sylwetek polskich artystów poza granicami kraju. Pierwsza edycja projektu PhotoPoland odbyła się w 2007 roku jako seria międzynarodowych wystaw 7 wybranych polskich artystów.

Arles-2016_2
Najważniejszym elementem tegorocznej edycji jest publikacja, na której łamach prezentowane są portfolia Diany Lelonek, Piotra Zbierskiego, Łukasza Filaka, Adama Lacha, Wiktorii Wojciechowskiej oraz kolektywu Sputnik Photos. Wybór artystów do publikacji poprzedziły nominacje polskich kuratorów, właścicieli galerii, osób piszących o fotografii oraz przedstawicieli instytucji i festiwali fotograficznych. Finałową szóstkę z grona nominowanych wyłoniło jury w składzie: Erik Kessels, Sayaka Takashi, Lars Willumeit, Simon Karlstetter oraz Peggy Sue Amison.

Publikacja została przygotowana jako część wydarzenia Polish Paradise / Arles 2016 Les Rencontres de la Photographie. To projekt, który w całości dedykowany jest współczesnej polskiej fotografii. Dzięki współpracy z Europejską Stolicą Kultury Wroclaw 2016, w czasie Les Rencontres de la photographie, Arles, swoją wyjątkowość zaprezentują trzy największe polskie festiwale fotograficzne: Fotofestiwal Lodz, Miesiąc Fotografii w Krakowie / Krakow Photomonth Festival oraz wrocławski TIFF Festival. W Arles pojawią się – znane już polskiej publiczności – cztery przyczepy Niewiadów, które stanowić będą główną atrakcję Polish Paradise, czyli jedynego w swoim rodzaju centrum polskiej fotografii w Arles.

Arles-2016-Polish-paradise
W ramach codziennych spotkań – między 12:00 a 15:00 – będzie moża posłuchać o polskiej fotografii i o polskich festiwalach, spotkać się z artystami, a także uczestniczyć w specjalnie przygotowanych na to wydarzenie debatach. Na miejscu dostępne będą również polskie photobooki oraz wyjątkowy, bo dedykowany Polish Paradise – numer magazynu PhotoPoland 2016. To jeszcze nie wszystko! Jak to w raju – będzie można również wypocząć na wygodnych, polskich leżakach, schłodzić się w przyjemnym cieniu, zjeść świeże owoce i napić się wybitnie smacznej, orzeźwiającej lemoniady!

W programie:
4-9.07.2016 / 12:00 – 15:00 / Odwiedź POLISH PARADISE Cosmos Arles Books 2016

5.07.2016 / 19:00 – 21:00 / Dołącz do dyskusji o Polskiej scenie fotograficznej – PhotoPoland 2016 Cosmos Arles Books 2016

6.07.2016 / od 19:00 / Tańczymy nad rzeką! (Dokładny adres podamy wkrótce!).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.