Epson na zakupach

Printer-Monna-Lisa
Dziewięć lat temu firma Epson ogłosiła, że wycofuje się z branży aparatów cyfrowych. Została zakończona produkcja dalmierzowych modeli R-D1 oraz R-D1s, skupiono się na wytwarzaniu drukarek, skanerów, projektorów. W ofercie firmy znalazły się też roboty przemysłowe, ale drukarki były i są najważniejsze. Teraz poinformowano, że w związku z dynamicznym rozwojem tej branży zadecydowano o  zakupie włoskiej firmy Robustelli.

To producent drukarek do tekstyliów, warto zwrócić uwagę, że oba przedsiębiorstwa od lat ze sobą współpracowały. Epson twierdzi, że zakup zaowocuje stworzeniem synergii, poszerzeniem oferty i większymi korzyściami dla klientów. Z pewnością w dłuższej perspektywie marki takie jak Robustelli oraz Monna Lisa będą wygaszane. Na razie działy badań i rozwoju zostaną połączone, część ludzi zwolniona, ale urządzenia pod marką Robustelli będą sprzedawane i serwisowane poprzez sieć Epsona, co ma umożliwić zaoferowanie drukarek do tekstyliów Monna Lisa w większej liczbie krajów niż dotychczas. Sunao Murata, dyrektor operacyjny działu druku profesjonalnego w Epsonie zostanie prezesem firmy Robustelli.

Powyższa transakcja przypomina nabycie firmy Indigo NV przez Hewlett-Packarda. Do zakupu doszło piętnaście lat temu. Indigo, czołowy producent sprzętu do przyszłościowych laboratoriów fotograficznych (w ofercie był np. Photo-e-Print Pro o wydajności 5440 powiększeń w ciągu godziny), został sprzedany za 882 mln. USD. Z czasem markę wygaszono i pozbyto się konkurencji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.