Wesprzyj Rescued Film Project

Rescued-Film-Project2
W serwisie Indiegogo.com trwa zbiórka pieniędzy na wsparcie inicjatywy Rescue Film Project Leviego Bettwiesera. Zakupił on na kilku aukcjach 1200 naświetlonych, ale nie wywołanych negatywów z lat 50. ubiegłego wieku. Jest więc nadzieja na odkrycie na miarę Vivian Maier.

Rescued-Film-Project3
To kolejna akcja zespołu Rescue Film Projec, poprzednio odkryto 31 rolek naświetlonych przez jednego żołnierza podczas II Wojny Światowej. W sumie uratowano ponad 18.000 historycznych kadrów. Teraz autorem zdjęć jest anonimowy amerykański hutnik, to co zwraca uwagę to sposób zapakowania materiałów. Wszystkie są starannie opisane i owinięty grubą warstwą aluminium, a następnie oklejone taśma pakową. Nie wiadomo jednak jak przez wiele lat były przechowywane, Bettwieser wywołał jedną rolkę filmu, i wydaje się że wszystko jest w porządku. Jednak koszt obróbki wszystkich negatywów będzie wysoki, stąd prośba w serwisie o wsparcie projektu.

Rescued-Film-Project1
Rescued-Film-Project4
Na razie zebrano 8772 USD co stanowi 58% potrzebnej kwoty potrzebnej na wywołanie i skatalogowanie odkrytych filmów.

Zobacz wideo:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.