Konkurs fotograficzny Empiku 2016

EMPIK2016_1
Niestety, wszystko na to wskazuje, że w najbliższym czasie ósma edycja Konkursu Fotograficznego Empiku nie odbędzie się. Nie wiadomo co jest przyczyną, od wielu lat termin nadsyłania zdjęć mijał 30 czerwca. Teraz zapadła cisza.

Być może brak tegorocznej edycji spowodowany jest zmianą na stanowisku prezesa E-Commerce Services Sp. z o.o, firmy która ten konkurs organizowała. Cztery miesiące temu szefem został Christopher Wilson i jest bardzo prawdopodobne, że doszedł do wniosku, że należy przyjąć inną strategie popularyzującą usługi fotograficzne w Empik-ach. Tak czy inaczej, szkoda. Konkurs cieszył się dużą popularnością i w zeszłej edycji do wygrania był m.in.: monitor graficzny EIZO CS240, Nikon1 J5, wzornik barw Datacolor SpyderCHECKR 24, kalibrator do monitorów Datacolor Spyder Express, oraz prenumerata czasopisma Digital Camera Polska. Dawniej nagrodami były aparaty Kodaka (Easyshare Max, Easyshare M583 i Easyshare Touch). W ostatnich siedmiu latach było trochę potknięć – wystarczy przytoczyć edycję z 2011 roku w której laureatami zostali profesjonalni fotografowie, mimo że w ogóle nie powinni zostać dopuszczeni do udziału w konkursie. Jury szybko unieważniło wynik.

EMPIK2015_1
Rok temu zdjęcia były oceniane w dwóch kategoriach: Portret oraz Fotografia uliczna. W jury zasiadł Paweł Duma (Akademia Nikona), Maciej Zieliński (Digital Camera Polska), oraz Krzysztof Basel (Fotoblogia.pl). Pierwsze miejsce za zdjęcie portretowe „Miłość Sióstr” zajęła Justyna Kalandyk, a najlepszą fotografią uliczną okazała się praca „Bum” Michała Medyńskiego. W obu kategoriach przyznano także nagrody publiczności, uhonorowano Andrzeja Janiaka za zdjęcie „Zaczytany” oraz Patrycji Skwierczyńskiej za „Peace and Love”.

EMPIK2015_2
Powyżej dwie nagrodzone prace z edycji 2015.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.