FANTASMAGORIA – sztuka malowania ciała

Nitner-S_Fantasmagoria1
Galeria Fotografii DeKa i Galeria Drugiego Planu Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza do odwiedzenia wystawy Body Art Fantasmagoria.  Będzie ona czynna do końca sierpnia.

Brzoza-M_Fantasmagoria1
Wystawa jest pokłosiem dwóch sesji warsztatowych, które odbyły się w ramach projektu „Fantasmagoria” (Body painting). W przedsięwzięciu uczestniczyło kilkunastu fotografów: Paweł Tatarczyk, Sebastian Lorenc-Rok, Krzysztof Pietrek, Mariusz Brzoza, Malwina Porębska, Bogusław Sitko, Karol Praszelik, Sabina Nitner, Dariusz Langrzyk, Sabina Zeug, Marieta Kuczera-Rok, Jadwiga Pietrek, oraz Wiesława Sobczak-Skaba. Każdy fotogram odzwierciedla pracę modelek, malarzy i fotografików. Staraliśmy się połączyć naturalne piękno ciała, plastyczne wizje malarskie i synergiczną propozycję odbioru tej kompilacji stworzoną przez fotografików – mówi komisarz wystawy i projektu – Marieta Kuczera-Rok.

Langrzyk-D_-Fantasmagoria1
Pomysły na wzory malarskie umieszczane bezpośrednio na ciele modelek rodziły się w trakcie pracy, były modyfikowane, często dyskutowane, zmieniane i poprawiane. Podobnie było z poszukiwaniem odpowiedniego miejsca, w którym modelka prezentowała powstałe dzieło malarskie dodając do niego odpowiednią pozę, wyraz twarzy czy spojrzenie. Potem wszystko to było fotografowane.

Porebska-M_Fantasmagoria1
Warto zaznaczyć, że współcześnie ozdabianie ciała uważane jest za dziedzinę sztuki.  Bodypainting traktowany jako wyraz własnej ekspresji twórczej i daje możliwość syntezy piękna oraz stworzenia żywego dzieła sztuki. Efekty często zachwycają, szczególnie, gdy pięknie i zmysłowo pomalowane farbami ciała, wkomponowują się w naturalne otoczenie, tworząc z nim jednolitą całość.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.