Są już wyniki iPhone Photography Awards 2016

iPhone-Photography-Awards15
Pod koniec końca marca minął termin zgłaszania prac na kolejną, dziewiątą już edycje konkursu fotograficznego iPhone Photography Awards. Teraz ogłoszono werdykt jury – Grand Prize zobył Siyuan Niu z Chin, ale pierwsze miejsce należy do Patryka Kulety z Warszawy.

Jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia, trzeba było wybrać najlepsze zdjęcia spośród tysięcy nadesłanych prac ze 139 krajów. Drugie i trzecie miejsce należy do Amerykanów: Robina Robertisa i Carolyn Mara Borlenghi. Przyznano też nagrody w 19 kategoriach takich jak architektura, zwierzęta, kwiaty, dzieci, krajobraz, jedzenie, styl życia, aktualności / wydarzenia, ludzie, pory roku, martwa natura, zachody słońca, podróże, drzewa.

iPhonePA2016-Niu-S
Zdjęcie Siyuan Niu (powyżej) zostało wykonane w prowincji Xinjiang i przedstawia 70-letniego chałacha (grupa etniczna zamieszkująca Mongolię oraz Mongolię Wewnętrzną) z tresowanym orłem. W tle widać góry Tienszan. Praca została nieznacznie przetworzona w aplikacji Snapseed. Z kolei zdjęcie Patryka Kulety pochodzi z serii przedstawiającej nowoczesne katedry. Kuleta zdobył też drugie miejsce w kategorii architektura. Również korzystano z Snapseeda, należy podkreślić, że organizatorzy dopuścili taką możliwość. Zastrzegli jedynie, że nie można używać programów typowo komputerowych takich jak Photoshop.

iPhonePA2016-Kuleta-P
iPhonePA2016-Robertis-R
iPhonePA2016-Borlenghi-C
Wszystkie zgłoszone fotografie musiały zostać wykonane iPhonem. Poniżej i powyżej nagrodzone prace.

iPhonePA2016-Wu-E
iPhonePA2016-Xiao-F
iPhonePA2016-Ramos-H
iPhonePA2016-Xia-Z

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.