Konkurs „Kieleckie Inaczej” zawieszony!

kieleckie-inaczej_2
Niestety, w tym roku nie odbędzie się konkurs fotograficzny „Kieleckie Inaczej”. Organizator tego plebiscytu poinformował, że „…w związku z trudnościami w pozyskiwaniu funduszy na realizację tego wydarzenia w profesjonalny sposób…” podjął decyzję o bezterminowym zawieszeniu organizacji tego wydarzenia.

Szkoda, jakoś ostatnio takie inicjatywy nie mają szczęścia. Warto zwrócić uwagę, że w tym roku nie będzie organizowany konkurs EMPIK-u (kliknij info), z kolei o reaktywowanym dwa lata temu Międzynarodowym Biennale Krajobrazu „Definicja Przestrzeni” jakość cicho.

Konkurs „Kieleckie Inaczej” odbywał się od 2005 roku i w środowisku fotograficznym zyskał już pewna renomę. Był adresowany do wszystkich fotografujących, i stawiał sobie za cel pokazanie niecodziennego, ciekawego oblicza województwa świętokrzyskiego. Maksymalnie można było nadesłać cykl 3 zdjęć, były on traktowany jako jedna praca. Organizator nie przyjmował prac drogą elektroniczną, jedynie pocztą tradycyjną powiększenia i wydruki w maksymalnym formacie 70×100 cm. Być może z tego powodu ilość zgłoszeń nie porażała – na ostatnia edycję wpłynęło ponad 100 prac z całej Polski. To bardzo niewiele, tym bardziej, że udział w tym plebiscycie był bezpłatny. Warto zwrócić uwagę, że obecnie każdy organizowany konkurs ma specjalną stronę internetową, gdzie można wgrać swoje zdjęcia. Są oczywiście wyjątki, np. „Portret” w Trzciance, ale takie ograniczenia powoduje spadek zainteresowania.

Organizatorzy na koniec oświadczenia o zawieszeniu konkursu piszą „…Wierzymy, że to dobra decyzja. Mamy nadzieję, że powstałą pustkę szybko wypełni wydarzenie na miarę regionu o tak pięknych tradycjach fotograficznych”...

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.