Yasuhara MoMo Soft Focus niedługo w sprzedaży

Yasuhara-MOMO-soft-focus_2
Istniejąca na rynku od 1998 roku japońska firma Yasuhara zaprezentowała obiektyw MoMo Soft Focus. Nowe „szkło” przeznaczone jest do lustrzanek i bezlusterkowców i daje bardzo miękkie rozmycie obrazu.

Warto zaznaczyć, że środki na uruchomienie produkcji tego obiektywu były zbierane od jakiegoś czasu na portalu crowdfundingowym Kickstarter. Akcja nie zakończyła się sukcesem, zebrano zaledwie 12.094 dolarów (proszono o 75.000 USD). Firma deklarowała, że osoby które ją wsparły będą mogły kupić nowe „szkło” w atrakcyjnej cenie 150 USD. Ale czy jest o co się ubiegać? Przecież ta konstrukcja to żadna rewelacja, nawiązuje do obiektywu z aparatu Vest Pocket Kodak sprzed stu lat. Na cały układ optyczny składają się dwa elementy ustawione w jednej grupie, przysłonę można ustawiać w zakresie f/6.4-22. Nowy obiektyw będzie dostępny z mocowaniami dla aparatów Canona, Nikona, Sony E oraz Mikro 4/3. Ogniskowa wyniesie odpowiednio: 28 mm (bezlusterkowce), 43 mm (lustrzanki). Można zakładać filtr o średnicy 37 mm.

Yasuhara-MOMO-soft-focus_1
Obiektyw niedługo pojawi sie w sprzedaży w cenie 180 USD. Poniżej przykładowe zdjęcia.

Yasuhara-MOMO-soft-focus_4
Yasuhara-MOMO-soft-focus_3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.