Cztery nowe obiektywy Zeissa na horyzoncie

Batis-family1
Pod koniec roku na rynku pojawią się cztery nowe obiektywy Zeissa. Dwa z nich będą należały do linii Batis, pozostałe do rodziny Loxia.

Na razie nic nie wiadomo, jakie będą parametry nowych „szkieł”. W jednym z wywiadów z Christopherem Casenave product managerem Zeissa padło jedynie następujące sformułowanie: ”…celem jest to aby nasza oferta pod koniec roku obejmowała pięć obiektywów Batis i taka samą liczbę Loxia”…

Loxia-family1
W tym roku został zaprezentowany jedynie Batis 18 mm f/2.8 (jest jeszcze 25 mm f/2 i 85 mm f/1.8). Został wyposażony w elektromagnetyczną przysłonę oraz cichy system AF, na jego obudowie znajdziemy elektroniczny wyświetlacz OLED informujący o dystansie ostrzenia. Natomiast ostatni obiektyw z rodziny Loxia miał swoją premierę dziewięć miesięcy temu. Dołączył do modelu 35 mm f/2 i 50 mm f/2. Całość wyróżnia się doskonałymi parametrami mechanicznymi i optycznymi, obiektywy mają specjalne uszczelnienie od strony bagnetu. Cena jest oczywiście adekwatna do jakości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.