Będzie nowe oznaczenia aparatów Panasonic. Czy pojawi się m.in. DMC-GX800?

Panasonic-Lumix_1
Prawdopodobnie na najbliższej Photokinie firma Panasonic ogłosi, że wprowadza nowe oznaczenie swoich bezlusterkowców. Zostanie zlikwidowana linia GM oraz GF, konstruktorzy skupią się jedynie na rodzinie G, GX i GH.

Panasonic-Lumix-G
Linia G ma obejmować aparaty, które swoim wyglądem będą przypominały lustrzanki. Warto zaznaczyć, że ostatnim zaprezentowanym modelem z tej grupy jest DMC-G7. Z kolei symbol GX (ostatnio pokazano DMC-GX80) ma być zarezerwowany dla aparatów nawiązujących do kamer dalmierzowych, natomiast w skład rodziny GH mają wchodzić bezlusterkowce wyposażone w zaawansowane funkcje wideo. W ramach każdej rodziny zostaną też wprowadzone oznaczenia liczbowe. Bezlusterkowce z jedną cyfrą będą przeznaczone dla zawodowców, dwucyfrowe dla zaawansowanych, trzycyfrowe dla amatorów. Być może pojawi się oznaczenie czterocyfrowe adresowane dla początkujący miłośników fotografii.

Panasonic-Lumix-GX
Panasonic-Lumix-GH
Można odnieść wrażenie, że powyższe systematyzowanie już się rozpoczęło. W kwietniu pokazał się, przeznaczony dla zaawansowanych, model DMC-GX80. Rok temu został zaprezentowany Panasonic Lumix DMC-GX8, należy więc oczekiwać, że firma zaprezentuje model DMC-GX800. Powinien też zostać wycofany m.in. GF8 i GM5, a obecny od maja 2015 roku model DMC-G7 zostanie zastąpiony przez G8. To oczywiście spowoduje pojawienie się modelu G80, oraz G800. Nie wiadomo jednak, co z popularną linią LX, firma miała (i ma) takie modele jak DMC-LX3, DMC-LX5, DMC-LX7 oraz LX100. Wszyscy przecież oczekują na nową „dwusetkę” (kliknij info).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.