Co z konkursem Leica Street Photo 2016?

Rudik-S_LSP_2015
Powinna już zostać ogłoszona szósta edycja konkursu Leica Street Photo. Przedsięwzięcie poświęcone jest fotografii ulicznej i cieszy się bardzo dużą popularnością, warto zaznaczyć, że każdego roku do oceny zgłaszano parę tysięcy prac.

Markowski-T_LSP_2015
Konkurs rozgrywa się na fanpage’u Leica Camera Poland w serwisie społecznościowym Facebook, zawsze można było zgłosić do pięciu ujęć. Jury oczekiwało na zdjęcia pokazujących unikalne momenty i przyciągających uwagę precyzją, laureatami poprzednich edycji byli m.in.: Tomasz Lazar, Adrian Wykrota, Maciej Dakowicz, Izabela Urbaniak, Damian Chrobak, Mariusz Janiszewski, Tomasz Ślesicki, Mateusz Sarełło. Nagrody nie są wysokie, ale liczy się prestiż. Wcześniej do zdobycia był aparat firmy Leica, ale obecnie laureaci mogą liczyć jedynie na kolekcjonerską odbitkę Bogdana Dziworskiego i możliwość pokazania swoich zdjęć w Leica Gallery Warszawa.

Aust-I_LSP_2015
Warto zauważyć, że w ostatniej edycji konkursu jury zwróciło uwagę na wysoki poziom nadesłanych zdjęć. Wśród zwycięzców pojawiły się zarówno uznane nazwiska jak i debiutanci, wybór nie był więc łatwy. Do wystawy końcowej dopuszczono dwadzieścia ujęć, wśród nagrodzonych znalazł się Artur Pławski, Maciek Dakowicz, Ania Kłosek, Wojciech Abramczyk, Filip Klimaszewski, Ieva Aust, Igor Pisuk, Jacek Obloj, Jacek Szust, Krzysztof Wójcik, Kuba Kaminski, Maciek Jaźwiecki, Magda Kryjak, Martyna Heller, Michał Pachniewski, Michał Patycki, Stepan Rudik, Tymon Markowski, Tytus Grodzicki. Niektóre nagrodzone prace poniżej i powyżej.

Plawski-A_LSP_2015
Szusti-J_LSP_2015
Tradycyjnie termin nadsyłania zdjęć mijał pod koniec sierpnia, zobaczymy jak będzie w tym roku
.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.