Twoja klisza z Powstania 2016. To już 10. edycja

Twoja-klisza-z-Powstania-20
Tegoroczna edycja fotograficznej gry miejskiej „Twoja klisza z Powstania” odbędzie się na terenie warszawskiego Śródmieścia Południowego już 6 sierpnia 2016 roku od godz. 15. Większość miejsc do fotografowania zostanie zorganizowana w oryginalnych lokalizacjach świadków wydarzeń z sierpnia i września 1944 roku.

„Twoja klisza z Powstania” to propozycja dla tych, którzy pasjonują się historią Powstania Warszawskiego i na co dzień nie rozstają się z aparatem fotograficznym. Przedsięwzięcie ma charakter konkursu, poza wykonaniem dokumentacji fotograficznej liczy się także czas przebycia całej trasy i wykonanie zadań specjalnych. Jak co roku gra skierowana jest do wszystkich – można startować indywidualnie lub tworzyć zespoły. Gra po raz pierwszy została zorganizowana w 2007 roku, kiedy jej scenariusz inspirowany był zdjęciami Eugeniusza Lokajskiego. W kolejnych edycjach uczestnicy podążali śladami kronik powstańczych, poczty polowej, odnajdywali miejsca związane z Powstaniem uchwycone przez Wiesława Chrzanowskiego.

Tegorocznym motywem przewodnim gry będzie hasło „Poza kadrem”, na uczestników czeka 5 kilometrowa trasa na której zostaną wyznaczone specjalne punkty. Trzeba więc będzie wykonać dokumentację fotograficzną na podstawie archiwalnego ujęcia w czterech kategoriach: obiekt w ruchu, portret i detal oraz klisza z przeszłości. Powstańczy kadr zostanie „ożywiony”, dzięki czemu gracz będzie mógł uchwycić wszystko, co w oryginale nie zmieściło się na zdjęciu. Warto zwrócić uwagę, że na trasie znajdą się miejsca na co dzień niedostępne dla zwiedzających.

Wymogiem uczestnictwa w grze jest zarejestrowanie się na stronie http://www.396866-3.evenea.pl, ale zdjęcia z będą przyjmowane do 21 sierpnia. Należy je nadesłać na adres klisza@1944.pl, wyniki będą znane w październiku. Nagrody rzeczowe w formie sprzętu i akcesoriów fotograficznych zostaną wręczone podczas Finału.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu można uzyskać w Instytucie Stefana Starzyńskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego,tel. 22 539 79 45, lub pisząc na adres e-mail: pbrzakala@1944.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.