Czy w najbliższym czasie pokażą się dwa nowe obiektywy Zeissa?

New-Zeiss-lenses_1
Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że pod koniec roku będą zaprezentowane cztery nowe „szkła” Zeissa. Dwa z nich wejdą w skład linii Batis, pozostałe do rodziny Loxia. Jednak może się to zmienić i przed Photokiną zostanie pokazany jeden obiektyw z rodziny Batis i jeden z rodziny Loxia.

Tym samym linia Batis zostanie zwiększona do czterech modeli (obecnie są dostępne trzy o następujących ogniskowych: 18 mm, 25 mm, oraz 85 mm) oraz takiej samej liczby Loxia (teraz w ofercie znajduje się Loxia 21 mm, 35 mm oraz 50 mm). Warto zauważyć, że w tym roku został zaprezentowany jedynie Batis 18 mm f/2.8.

Nowe obiektywy będą wyróżniać się doskonałymi parametrami mechanicznymi i optycznymi, otrzymają specjalne uszczelnienie. Bardzo prawdopodobne, że ogniskowa nowego Batisa wyniesie 135 mm. Na obudowie „szkła”, które zostanie wyposażone w elektromagnetyczną przysłonę oraz cichy system AF, znajdziemy elektroniczny wyświetlacz OLED informujący o dystansie ostrzenia. Natomiast nowa Loxia będzie miała ogniskową 85 mm, otrzyma specjalne uszczelnienie od strony bagnetu.

Być może z nowymi obiektywami będzie można zapoznać się na targach Photokina.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.