Nikon D760 przed Photokiną 2016?

Nikon-D750_4
Wszystko na to wskazuje, że to jeszcze nie koniec premier Nikona przed Photokiną. Być może zostanie pokazany obiektyw do korekcji perspektywy PC-E 19 mm f/4 oraz następca Nikona D750.

Dziesięć dni temu firma złożyła wniosek w indonezyjskim urzędzie telekomunikacyjnym i zarejestrowała kolejny aparat pod nazwą kodową N1538. Ma on być produkowany w Tajlandii w fabryce znajdującej się w prowincji Ayutthaya. Obecnie tam powstaje Nikon D750, lustrzanka ta została zaprezentowana dokładnie dwa lata temu (przed Photokiną 2014). Sprzedawała się nieźle, w ostatnim czasie firma udzielała nawet bardzo dużych rabatów przy jej zakupie. Widać, że szykowany jest następca, warto przy tym zaznaczyć, że D750 jest dość pechowy, już parę miesięcy po debiucie użytkownicy lustrzanki sygnalizowali, że podczas fotografowania scen, w których widać jasne źródło światła (np. lampę), na zdjęciu może pojawić się flara „nienaturalnego kształtu”. Przyczyna była wadliwa konstrukcja osłony czujników AF w komorze lustra. Później ogłoszono, że wykryto następną wadę, w górnej części kadru pojawiały się zaświetlenia. Nikon starał się reagować na takie doniesienia dość szybko i uruchamiał akcję serwisową. Aby zatrzeć złe wrażenia zorganizował nawet  zwiedzanie swojej fabryki w Tailandii przez dziennikarzy. Była nawet wycieczka redaktorów z Polski.

Nikon-D760
Co nowego znajdziemy w D760? Wydaje się raczej pewne, ze rozdzielczość matrycy nie zostanie zwiększona. W środku znajdzie się czujnik wielkości 35.9 x 24.0 mm typu CMOS o rozdzielczości 24,4 mln. pikseli. Za obróbkę obrazu będzie odpowiedzialny prawdopodobnie procesor EXPEED 5.Być może ekwiwalent czułości ISO będzie można ustawić dla wartości H2 wynoszącej 102400. Przy pomiarze światła zostanie wykorzystana matryca RGB o rozdzielczości ok.180 000 pikseli. Poprawiona zostanie „szybkostrzelność”, w serii będzie można fotografować z częstotliwością do 8 kl./s. Nie wiadomo jednak, czy firma zdecyduje się na dodanie możliwości rejestracji wideo w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli (4K UHD) 24p/25p. Być może pojawi się USB 3.0 SuperSpeed, oraz 10-pinowe złącze wężyka spustowego/modułu GPS.

2 responses to “Nikon D760 przed Photokiną 2016?

  1. Nie może mieć gorszych parametrów niż dwie ostatnio wprowadzone do sprzedaży puszki DX-owe. W związku z tym ISO między 1 a 3 mln, 10-11 kl/s w trybie burst, filmy 4K.

    • Nie może mieć gorszej specyfikacji od D500, bo … ?
      Gdyby Nikonowi zależało na wytworzeniu idealnego FXa semi pro, to nie bawiłby się w linie 6xx, 750 i 8xx, tylko wypuściłby jeden korpus, który łączy zalety wszystkich wymienionych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.