Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2 jednak wcześniej

TamronSP150-600mmf5-6.3-Di-
Trochę wcześniej niż spekulowano został zaprezentowany Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2. Nowa wersja, znanego z grudnia 2013 roku, teleobiektywu SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD otrzymała stabilizację o wydajności 4.5 EV, poprawiony układ AF, oraz mechanizm FLEX ZOOM LOCK. Razem z zoomem, którego cena w B&H wyniesie 1400 USD, pokazano dwa telekonwerstery C-X14 oraz TC-X20.

Z pewnością spore zamieszanie w firmie Tamron spowodowało pojawienie się dwa lata temu Sigmy 150-600 mm f/5-6.3 DG OS HSM w wersji C i S. Teraz widać, ze odrobiono lekcje. Trochę zmienił się wygląd zewnętrzny i konstrukcja optyczna nowego obiektywu – teraz jest to 21 soczewek ustawionych w 13 grupach (poprzednio 20 elementów w 13 grupach). Wśród nich znajdziemy trzy soczewki o niskiej dyspersji, eliminujące osiowe jak i poprzeczne aberracje chromatyczne. Obiektyw jest cięższy o ponad 50g. Pojawiły się powłoki eBAND, niwelujące efekt zjawy i flary, zmniejszył się minimalny dystans nastawienia ostrości do 2,2m (poprzednio 2,7 metra).

Tamron-SP150-600mm_3
Poprawiono też szybkość nastawienia ostrości, na uwagę zasługuje nowy mechanizm FLEX ZOOM LOCK który pozwoli na blokadę pierścienia zmiany ogniskowej w dowolnym miejscu. Mechanizm domykania przysłony jest też obecny w obiektywie z mocowaniem do Nikona. Jest też wydajniejsza stabilizacja obrazu, dostępne są trzy tryby pracy VC: Tryb 1 to tryb standardowy, Tryb 2 dedykowany jest wyłącznie do panoramowania, a VC Tryb 3 nadaje priorytet na stabilizację obrazów oraz rezygnuje ze stabilizacji obrazu w wizjerze. Z opcjonalnym akcesorium Tamron TAP-in Console można dostosować stabilizację do własnych potrzeb w trybie 1. Część czołowej soczewki została pokryta ochronną fluorową warstwą, która jest odporna na wodę lub olej.

One response to “Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2 jednak wcześniej

  1. Czy, ktoś wie kiedy ma się pojawić w sprzedaży?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.