Wystartował Polski Konkurs Fotografii Sportowej

Polski-Konkurs-Fotografii-S
Można już zgłaszać zdjęcia do kolejnej edycji Konkursu Fotografii Sportowej. Prace będą przyjmowane do 25 września. W tym roku patronat nad przedsięwzięciem sprawuje portal Fotopolis i miesięcznik Digital Camera Polska, nareszcie jest szansa na dużą popularyzacje konkursu.

Rok temu, w drugiej edycji nadesłano ponad 1700 zdjęć. To znaczny postęp, w 2014 roku zgłoszono 1142 fotografii. Tradycyjnie konkurs jest podzielony na część adresowaną do zawodowców i amatorską. W każdej można nadsyłać zdjęcia pojedyńcze i zestawy. Pula nagród wynosi 10 tysięcy złotych, Grand Prix dla zawodowca to 3000 złotych, a dla amatora jedynie udział w warsztatach fotograficznych. Nagrodę specjalną ufunduje miasto Szczecinek, Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Koszykówki i Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Fotografie będą przyjmowane poprzez stronę http://www.pkfs.pl/zgloszenie/, pliki muszą spełniać pewne wymagania techniczne tj. dłuższy bok nie może być krótszy niż 3000 pikseli, fotografie należy zapisać jako JPG w RGB lub grayscale. Każde zdjęcie pojedyncze musi mieć własną nazwę składającą się z ośmiu znaków, które mogą stanowić dowolną kombinację liter i cyfr. Oprócz nazwy plik nie może zawierać żadnych danych identyfikujących. Można zgłosić trzy pojedyncze prace, trzy zestawy, przy czym liczba zdjęć w jednej serii nie może przekroczyć dziewięciu. Każdy zgłoszony na konkurs zestaw musi być przesłany jako oddzielny folder z własną nazwą składającą się z ośmiu znaków mogącą stanowić dowolną kombinację liter i cyfr. Zdjęcia wchodzące do zestawu muszą mieć takie nazwy, aby jury nie miało wątpliwości co do ich kolejności.

W jury zasiądzie m.in. Jerzy Kleszcz, Paweł Sławski, Andrzej Iwańczuk, Kuba Atys, Marcin Bielecki. Dodatkowych informacji dot. konkursu udziela Marcin Kądziołka (e-mail: konkurs@pkfs.pl, tel. 501 95 85 17).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.