Jest Sony A99 II. Nareszcie!

sony-a99-ii_5
Nie spełniły się oczekiwania miłośników marki Sony, firma nie zaprezentowała nowego bezlusterkowca A9 i A9r. Na „otarcie łez” zadebiutował A99 II z mocowaniem A, o którym mówiło się od jakiegoś czasu. Warto zwrócić uwagę, że był to chyba już najwyższy czas, A99 jest obecny na rynku cztery lata.

sony-a99-ii_4
Korpus nowego aparatu został uszczelniony przed kurzem i wilgocią (wszystkie główne przyciski i pokrętła też są zabezpieczone), jest o 8% mniejszy od swojego poprzednika. Ma nowo zaprojektowany uchwyt i obudowę ze stopu magnezu. W środku znajdziemy pełnoklatkową matrycę CMOS Exmor R typu „gapless on chip”o rozdzielczości 42.4 mln. pikseli, procesor BIONZ X. Zakres dostępnych ekwiwalentów czułości obejmuje wartości od ISO 100 do ISO 25600 (rozszerzalne do ISO 50 oraz 102.400).

sony-a99-ii_9
Zaletą całej konstrukcji jest 5-osiowa stabilizacja matrycy o skuteczności 4.5 EV, zapewniająca oprócz kompensacji pochyleń i odchyleń, korektę przemieszczeń wzdłuż osi X i Y oraz przechyłów występujących przy fotografowaniu i filmowaniu nocą. Czujniki żyroskopowe wykrywają ruchy aparatu, które mogą spowodować zamazanie obrazu. Jest też odchylany i obracany ekran LCD oraz wizjer XGA OLED Tru-Finder w którym wykorzystano powłokę ZEISS T* oraz 4-elementowy układ optyczny, który zawiera dwustronną soczewkę asferyczną i zapewnia powiększenie w skali 0,78x.

sony-a99-ii_3
Tryb seryjny pozwala na fotografowanie z częstotliwością 12 kl./s. Duży bufor i przetwarzanie danych, umożliwiają wyświetlenie fotografii natychmiast po ich wykonaniu, nawet w trybie zdjęć seryjnych. Podczas pracy w pomieszczeniach oświetlonych sztucznymi źródłami światła, aparat automatycznie wykrywa migotanie obrazu i minimalizuje jego wpływ na końcowy efekt poprzez odpowiednią korektę czasu otwarcia migawki.

sony-a99_ii_6
Nowy zespół migawki ma być trwalszy, firma deklaruje, że testy wykazały jego wytrzymałość na ponad 300 000 wyzwoleń. Za nastawienie ostrości odpowiada układ 4D Focus z 79-punktami krzyżowymi. Może on pracować już od -4 EV. Sony A99 II wyposażony został w moduł Wi-Fi i NFC, dysponuje dwoma złączami na karty SD.

sony-a99-ii_7
Lustrzanka umożliwia rejestrację i zapis materiału wideo w rozdzielczości 4K. Do zapisu filmów posłuży zaawansowany kodek XAVC S6, który umożliwia uzyskanie przepływności 100 Mb/s. Nowością jest tryb S&Q przeznaczony do nagrywania obrazu w zwolnionym i przyspieszonym tempie. Użytkownik ma do wyboru 8 szybkości klatek z przedziału od 1 do 120 kl./s (100 kl./s). Nowa lustrzanka jest również wyposażona w szereg funkcji użytecznych przy profesjonalnych produkcjach filmowych, w tym w profile obrazu, kod czasowy i wyjście „czystego” sygnału HDMI. Można włączyć tryb zebry, jest możliwy podgląd w czasie rzeczywistym obrazu rejestrowanego z użyciem krzywych S-Log. Wbudowane w aparat krzywe gamma S-Log3 i S-Log2 pozwalają rejestrować obraz o dużym zakresie dynamicznym, z dużą ilością szczegółów w światłach i cieniach.

sony-a99-ii_8
Cena: 3600 euro. Warto zaznaczyć, ze premiera jest chyba zaskoczeniem dla polskiego oddziału Sony, bo nie przygotowano żadnych materiałów prasowych w języku polskim.

Zobacz wideo:

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.