Sojusz Sony i Profoto. Jest już pierwszy produkt

profoto-air-remote-ttl-s_2
Firmy Sony i Profoto poinformowały, że podpisały umową o współpracy która ma na celu zapewnienie zgodności lamp błyskowych i innych urządzeń firmy Profoto z aparatami Sony z wymiennymi obiektywami.

Profoto otrzymało licencję na specyfikację techniczną czterech aparatów Sony. Pierwszym produktem Profoto, który powstał w wyniku nawiązanej współpracy jest sterownik Profoto Air Remote TTL-S, zapewniający bezprzewodową łączność i współpracę lampy błyskowej Profoto Air TTL z następującymi modelami: Sony A7 II, A7R II, A7S II, A99 II

profoto-air-remote-ttl-s_1
Air Remote TTL-S to mały, radiowy nadajnik bezprzewodowy podłączany do gorącej stopki aparatu Sony. Umożliwia on pomiar TTL przy korzystaniu z lamp błyskowych Air TTL. W trybie TTL użytkownik wybiera tylko kompozycję ujęcia i wykonuje zdjęcie, a komunikacja sterownika Air Remote TTL-S z lampą gwarantuje idealne naświetlenie. Elementem sterownika Air Remote TTL-S jest chroniona wnioskiem patentowym Profoto technologia synchronizacji z krótkimi czasami ekspozycji (HSS).

Sprzedaż sterownika Air Remote TTL-S rozpocznie się na początku 2017 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.