Epson na Photokinie 2016

epson-at-photokina2
Do 25 września trwają targi Photokina 2016, Epson przedstawił kilka ciekawych rozwiązań dla branży fotograficznej m.in. kompletne systemy do produkcji grafik na żądanie, drukowanie zdjęć i reprodukcji w dużych formatach, druk na płótnie, oraz automatyczne drukowanie wielkonakładowe. Wszystkie te nowości można ogladać na stoisku B011 znajdującym się na hali 2.2.

Odwiedzający mogą zobaczyć serię uniwersalnych minilabów SureLab serii D oraz wielkoformatowe drukarki SureColor SC-P. Tomasz Kuciński z firmy Epson uważa, że pokazywane rozwiązania pozwolą fotolabom oraz profesjonalnym fotografom możliwości generowania dodatkowych przychodów. „Na targach Photokina chcemy zaprezentować klientom, powody dla których nasze atramentowe drukarki wielkoformatowe i minlaby są tak często wybierane przez wiodących producentów rozwiązań do produkcji zdjęć”.

epson-at-photokina1
Po raz pierwszy zobaczymy Creative PhotoCloud (CPC), wszechstronne rozwiązanie dla fotograficznych punktów usługowych do kompleksowej, lokalnej produkcji druków oraz szerokiej gamy kreatywnych produktów wykorzystujących fotografie, takich jak m.in. kolaże, kalendarze, fotoksiążki, elementy dekoracyjne, prezenty. W ramach tego systemu klient otrzymuje niezbędne oprogramowanie obsługujące szereg różnorodnych drukarek, w tym modele Epson SureLab, a także komplet materiałów eksploatacyjnych i akcesorii niezbędnych do efektywnego świadczenia usług, od przyjmowania zamówień po szybką produkcję na miejscu, nierzadko realizowaną w ciągu kilku minut. Funkcje produkcji zdalnej systemu CPC czynią z niego wysoce skalowalne rozwiązanie dla małych i średnich fotolabów.

surelabordercontroller1
Osoby zainteresowane obsługą oraz usprawnieniami procesu wysokonakładowej produkcji zdjęć w systemie złożonym z wielu drukarek SureLab, ograniczającymi liczbę pracowników, powinny obejrzeć najnowsze zautomatyzowane oprogramowanie IPS Image Flow Manager. Image Flow można zintegrować ze wszystkimi wiodącymi systemami do pracy z grafiką. W efekcie powstaje scentralizowany pulpit sterujący całym procesem drukowania, który w godzinach szczytu automatycznie zarządza procesami produkcji. Oprogramowanie Image Flow jest wszechstronne i może zostać dostosowane do konkretnych potrzeb produkcyjnych. Istnieje możliwość modyfikowania druku dla każdego zadania z osobna. Użytkownik może rozdysponowywać zadania według rozmiarów i rodzajów dostępnego papieru. Dzięki jednorodności technologii firmy Epson, duże zadania drukowania mogą zostać rozdzielone na wiele drukarek SureLabs z zachowaniem spójności i jakości materiałów. Oprogramowanie Image Flow jest zgodne z minilabami Epson SureLab SL-D3000 i D700. Połączenie systemu IPS oraz urządzeń SureLab D700 zaowocuje możliwością drukowania materiałów o różnych rozmiarach, w tym długich panoram, w ramach jednego zamówienia i bez przestojów.

epson-surelab-d3000_3
epson-surelab-d3000_2
Warto więc zobaczyć oprogramowanie Epson SureLab OrderController przeznaczone do obsługi i kontrolowania zadań druku zza lady lub za pośrednictwem stoisk samoobsługowych, współpracujące z jednym lub wieloma urządzeniami SureLab lub drukarkami wielkoformatowymi Epson. To łatwy w obsłudze system wyposażony w funkcje obliczania kosztów, wyznaczania cen, kontroli produkcji, a także prostej edycji obrazów wyposażony w konfigurowalne szablony, pozwalające wygodnie opracowywać do druku duże prace.

epson-surelab-d3000_1
Z kolei Cloudstore Art on Demand to rozwiązanie które pozwala świadczyć usługi druku wielkoformatowego zamawianego ze strony internetowej oraz usługę Art-on-Demand (sztuka na żądanie) realizowaną z użyciem unikatowej strumieniowania druków cyfrowych. Artyści, fotografowie oraz właściciele praw autorskich zyskują możliwość sprzedaży, udostępniania i drukowania obrazów „z chmury”, w dowolnym miejscu na świecie, a jednocześnie mogą chronić swoją własność i zachować kontrolę nad swoimi dziełami. Właściciel dzieła może ustanowić szereg parametrów dla każdego obrazu, takich jak cenę, wysokość tantiem, rozmiar druku, nośnik itp. Po wybraniu produktu w dowolnym punkcie usługowym, dzieło jest strumieniowane do miejsca wydruku i drukowane w sposób bezpieczny, tylko jednokrotnie. Właściciel praw do obrazu przez cały czas zachowuje pełną kontrolę nad procesem, a więc może zadbać o bezpieczeństwo i wysoką jakość wydruku.

Na koniec oprogramowanie Dinax Mirage 3 do obsługi drukarek wielkoformatowych SureColor. Ułatwia drukowanie fotografii oraz reprodukcji dzieł sztuki. System RIP Mirage 3 zapewnia profesjonalnym fotografom precyzyjną kontrolę nad kolorem i powtarzalnością druku oraz świadomość, że obraz zostanie wiernie odzwierciedlony w procesie wydruku. Mirage 3 zawiera bogatą bibliotekę profili nośników, na podstawie których odpowiednio dostosowuje zakres barw drukarki, pozwalając szybko i łatwo wyprodukować wydruki o wysokiej jakości. Oprogramowanie umożliwia tworzenie i zapisywanie własnych profili kolorów, a także zapisywania i ponownego drukowania wcześniej przetworzonych zadań.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.