Sigma ma w planach dalsze obiektywy z mocowaniem Sony FE

sigma-lens-for-sony-a7
W niedawnym wywiadzie z szefem Sigma Corporation Kazuto Yamaki, pojawiła się informacja, że jego firma zrobi więcej „szkieł” do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony. To teraz najlepiej opłacalny biznes, ale konkurencja zaostrza się.

Wywiad został przeprowadzony przez dziennikarzy z magazynu Focus-numerique. Z rozmowy dowiadujemy się, że teraz cały wysiłek projektowania i produkcji obiektywów będzie się skupiał aby wspierać takie konstrukcje jak A7 i A7r firmy Sony. Sigma nieustannie pracuje nad nowymi technologiami które przynoszą kolejną innowację w branży. Yamaki przyznał, że sam kupił Sony A7. „To świetny aparat” – dodaje.

Niestety, w sprawie problemów z kompatybilnością obiektywów z pełnoklatkowym Pentaksem K-1 nie pojawiły się żadne nowe informacje. Warto zaznaczyć, że na ostatniej Photokinie firma zaprezentowała trzy obiektywy: 500 mm f/4 DG OS HSM Sport, 85 mm f/1.4 DG HSM Art. oraz 12-24 mm f/4 DG HSM Art. W lutym pojawiła się „stałka” 30 mm f/1.4 DC DN | C oraz zoom Sigma 50-100 mm f/1.8 DC HSM Art.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.