Zniknie jedna z czołowych firm fotograficznych?

leica-logo
Tydzień temu zakończyła się Photokina, nie ustają komentarze które pojawiły się po wywiadzie udzielonym francuskiemu portalowi focus-numerique przez szefa Leica Camera AG, Dr. Andreasa Kaufmanna.

Wywiad miał miejsce na targach, pojawiło się w nim kilka istotnych zagadnień co do przyszłości rynku fotograficznego w najbliższych dziesięciu latach. Rozmówca uważa, że obecnie mamy bardzo ciekawą sytuację i czeka nas kilka zmian. Według niego rynek w następnej dekadzie będzie oferował więcej możliwości niż obecnie, będziemy mieli na nim „wiele nowych funkcji”. Niestety, zniknie jedna z czołowych firm fotograficznych, która tak jak Samsung, może na nim sobie nie poradzić (zostało użyte określenie: „jest jedną nogą w grobie”). Nie dostosowuje się ona do zmieniających trendów i cały czas uważa swoją ofertę za wystarczającą.

andreas-kaufmann-at-photoki
Kaufmann deklaruje, że jego firma nigdy nie podejmie produkcji kamer sportowych, rynek ten został całkowicie zablokowany przez GoPro. Jego firmę interesuje jedynie współpraca przy tworzeniu coraz doskonalszych fotograficznych smartfonów. Stąd alians z Huawei i powołanie wspólnego centrum badawczego. W dalszej części wywiadu Kaufmann chwali firmę Sigma za podjęcie produkcji obiektywów przeznaczonych dla filmu. „Jeśli naprawdę chcesz zarabiać pieniądze, przemysł filmowy wydaje się najlepszym miejscem, jestem zachwycony, że Sigma myśli tak samo jak my” – dodaje.

Warto zwrócić uwagę, że w wywiadzie nie pojawia się nazwa firmy która ma zniknąć z rynku foto. Co do deklaracji produkcji kamer sportowych, to trzeba do tego podchodzić ostrożnie. W przeszłości Leica zarzekała się, że nigdy w jej ofercie nie znajdą się lustrzanki i kompakty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.