Wystarczająco blisko w Leica Gallery Warszawa

miller-k-wystarczajaco4
Tylko przez dwa dni w Leica Gallery Warszawa jest prezentowana wystawa zdjęć upamiętniająca tragicznie zmarłego Krzysztofa Millera i i jego dorobku fotograficznego. W ostatnim ćwierćwieczu dokumentował on większość konfliktów zbrojnych i wydarzeń historycznych na świecie.

miller-k-wystarczajaco1
Obserwował i relacjonował rewolucje w Czechosłowacji i Rumunii oraz m.in. wojny w Gruzji, Bośni, Kosowie, Rwandzie, Afganistanie, Karabachu, Abchazji, Kurdystanie, Chorwacji, Afganistanie, Czeczenii, Republice Południowej Afryki, Zairze, Iraku i Kongo. Dokumentował obrady Okrągłego Stołu, trzęsienia ziemi w Iranie, zamieszki w Mołdawii i Karabachu. Był fotoreporterem „Gazety Wyborczej”, w trakcie tego czasu zgromadził niesamowity dobytek twórczy.

miller-k-wystarczajaco3
Prezentowana wystawa zawiera jednak fotografie w większości nieznane. „Setki i tysiące zdjęć, które w życiu zrobiłem, nie zostały nigdy wykorzystane. Każde opowiada czyjąś historię, tragedię, dramat” – czytamy słowa Krzysztofa Millera na stronie organizatora wystawy. „…Wiem, że zalegają głęboko w przepastnym archiwum gazety. Tam co prawda się nie kurzą, ale wraz z upływem czasu kurczą. Kurczą się wydarzenia, które na nim zarejestrowałem. Zwijają się, rolują, maleją, tracą na znaczeniu i coraz mniej jest powodów, by do nich wracać, pokazywać je i przypominać. Niby dlaczego, skoro od ich wykonania tyle się wydarzyło? Ale mnie w sercu kole, że nie można ich pokazać. Przecież po to je robiłem! By przekazać informację, pokazać tragedię, problem. A tu zaaresztowała je prozaiczna przyczyna. Brak miejsca w gazecie…”.

miller-k-wystarczajaco2
Wystawa czynna jest w godz. 12-18, ul. Mysia 3, Warszawa. Wstęp wolny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.