Będzie Canon EF 135mm f/2L II USM

canonef135mm-f-2-0-l-usm_2
Wszystko na to wskazuje, że pojawi się teleobiektyw Canon EF 135 mm f/2L II USM. Nowy produkt zastąpi, obecny od wielu lat, model EF 135 mm f/2L USM. Prawdopodobnie premiera będzie miała miejsce na przełomie 2017 i 2018 roku.

canonef135mm-f-2-0-l-usm_1Canon EF 135 mm f/2L USM nadaje się do halowej fotografii sportowej oraz portretu dzięki dużemu otworowi względnemu zapewniającemu dobre rozmycie tła. Składa się z 8 elementów ustawionych w 10 grupach, zapewnia świetną ostrość w całym zakresie otworów przysłony; a kontrast jest bardzo dobry już przy f/4 nawet na brzegach obrazu. Umieszczenie w konstrukcji dwóch soczewek ze szkła UD skutecznie eliminuje widmo wtórne. Szybki i cichy AF wynika z zastosowania pierścieniowego silnika USM i tylnego ogniskowania a właściwy rozkład masy ułatwia operowanie obiektywem.

canonef135mm-f-2-0-l-usm_3
Następca otrzyma m.in. elementy fluorytowe oraz o super niskiej dyspersji (Super UD). Zaletą będą również wielowarstwowe powłoki Air Sphere (ASC), która chronią przed efektami flary i ghostingu oraz utratą kontrastu podczas fotografowania pod światło.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s