Smartfony wypierają z rynku aparaty

statista-dane2016-2
Serwis Statista.com opublikował wykres prezentujący światowe dostawy aparatów fotograficznych od 2003 roku aż do teraz. Diagram nie jest zaskoczeniem, pokazuje to o czym mówią wszyscy: wyraźny spadek dostaw od 2011 roku.

statista-dane2016
Dane pochodzą od japońskiego stowarzyszenia CIPA (Camera & Imaging Products Association ), które nadzoruje rynek aparatów i kamer. Organizacja ta co jakiś czas publikuje raporty i opracowuje analizy, warto zaznaczyć, że w jej skład wchodzi m.in. Canon, Fujifilm, Panasonic, Nikon, Olympus, Pentax, Sigma i Sony. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że wartości podane w raportach są rzetelne.

Z analizy wykresu widać potężny spadek zainteresowania aparatami kompaktowymi, spowodowany głównie rosnącą rolą smartfonów. Segment lustrzanek, a później bezlusterkowców jest raczej stabilny, danych z tego roku nie należy raczej uwzględniać, gdyż nie zakończył się i przed nami jeszcze okres przedświąteczny.

Więcej informacji w serwisie Statista.com.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.