Trwa Nikon Photo Contest 2016–2017

npci-2016-2017_1
Od pięciu dni można zgłaszać zdjęcia i filmy na kolejną edycję konkursu Nikon Photo Contest. Do zdobycia jest m.in. Nikon D5 i czek w wysokości 500 tysięcy jenów (około 19 tys. złotych), Nikon D810, Nikon D500, oraz Nikon D5500. Termin zakończenia przyjmowania prac mija 27 lutego 2017 roku.

Konkurs Nikona NPCI istnieje od 1969 roku i mogą w nim brać udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Należy do najbardziej prestiżowych przedsięwzięć fotograficznych świata, co roku przychodzi na niego po kilkadziesiąt tysięcy prac. Kiedyś można było zgłaszać zdjęcia każdego roku, ale ponad dwadzieścia lat temu zdecydowano, że kolejne edycje będą odbywać się co dwa lata. Organizator nie stawia żadnych ograniczeń co do sprzętu – przyjmowane są prace wykonane dowolnym urządzeniem cyfrowym, w tym urządzeniami typu smart.

W najnowszej, 36. edycji konkursu dodano dwie nowe kategorie. Kategoria „Nikon 100th Anniversary” jest związana z przypadającymi w 2017 roku 100. urodzinami firmy, natomiast kategoria „Next Generation” (Następne pokolenie) jest przeznaczona dla uczestników poniżej 30 roku życia i ma ich zachęcić do rozwijania talentu fotograficznego. Jest jeszcze kategoria „Open”, w drugiej i trzeciej można nadsyłać zdjęcia pojedyncze, zestawy i filmy. Nagrody w poszczególnych grupach pokazuje tabela poniżej. Przy zgłaszaniu prac należy pamiętać, że zdjęcie cyfrowe nie może przekraczać 20 MB, natomiast film 400 MB. Fotografie należy zapisać w formacie JPEG (150 dpi, kolory w standardzie sRGB), natomiast filmy w formacie MOV lub MP4. Ich czas trwania powinien być zawarty od 6 do 180 sekund. Prace będą przyjmowane poprzez stronę http://www.nikon-photocontest.com. Do nich należy załączyć formularz zgłoszeniowy.

npci-2016-2017_2
W obecnej edycji na przewodniczącego jury wybrany został światowej sławy grafik i dyrektor artystyczny Neville Brody. Organizatorzy konkursu docenili jego ogromny wpływ na artystów, w tym fotografów, w każdym wieku. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w lipcu 2017 roku, ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Japonii.

Zobacz wideo:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.