Panteon w Obserwacji

styczynski-j-panteon1
Wieczorem, w Galerii Obserwacja odbędzie się wernisaż wystawy „Panteon” Jana Styczyńskiego. Ekspozycja powstawała równolegle z wydanym przez galerię albumem fotografii o tym samym tytule, którego premiera odbyła się na tegorocznej edycji Warszawskich Targów Sztuki.

Jan Styczyński (1917-1981) to jeden z czołowych polskich fotografów, artysta poświęcił wiele lat na dokumentację polskich twórców sztuk wizualnych. Na fotografiach będziemy mogli zobaczyć takich twórców jak Franciszek Starowieyski, Władysław Hasior, Jan Młodożeniec, Jerzy Nowosielski, Magdalena Abakanowicz, Waldemar Świerzy, Tadeusz Brzozowski, Henryk Stażewski. Artyści ukazani zostali w swoich pracowniach, zdjęcia powstały na przestrzeni lat 60. oraz 70.

styczynski-j-panteon3
To kolejna wystawa Styczyńskiego w Obserwacji, po zaprezentowanej we wrześniu 2015 roku „A w tle pałac”. Nadchodzące wydarzenie jest równocześnie zapowiedzią jubileuszu stulecia urodzin artysty, który będzie miał miejsce we wrześniu 2017 roku.

styczynski-j-panteon2
Wystawę można będzie oglądać do 20 stycznia
.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.