Niedługo „Wizje Natury 2016”. Różne oblicza fotografii przyrodniczej

wizje-natury-2016_2
Już za dwa tygodnie w Izabelinie rozpocznie się XII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury”. Impreza organizowana przez Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy to prawdziwe święto fotografii przyrodniczej. W tym roku udział zapowiedzieli ambasadorzy marki Canon, doświadczeni fotografowie i twórcy wspaniałych filmów o Afryce – Jonathan i Angela Scott.

jonathan-i-angela-scott
Ogromną rozpoznawalność przyniosła im seria programów telewizyjnych dla BBC „Big Cat Diary”, są oni również laureatami wielu prestiżowych nagród, w tym tytułu „Wildlife Photographer of the Year”. Uczestnicy festiwalu już pierwszego dnia będą mieli okazję zapoznać się z ich najnowszym albumem fotograficznym. Warto też polecić spotkanie z Marcinem Lenartem, który zdradzi tajemnice Puszczy Solskiej oraz Pawłem Średzińskim i Adamem Ławnikiem, którzy opowiedzą o kampanii na rzecz ochrony bezcennej Puszczy Karpackiej oraz szczegółach tworzenia Turnickiego Parku Narodowego. Na sobotę zaplanowano także prezentację jednego z 12 okręgów ZPFP – tym razem będzie to Okręg Krakowski, który specjalnie na tę okazję przygotowuje wystawę fotograficzną, prezentującą dorobek fotografów z regionu.

andrea-zampatti
W niedzielę zapowiadane jest spotkanie z Bartoszem Stróżyńskim, fotografem współpracującym z National Geographic, który podróżuje po świecie w poszukiwaniu niezwykłych ujęć podwodnych, głównie na Antarktydzie i Arktyce. Kolejnym prelegentem będzie Sławomir Wąsik – przyrodnik, fotografik, autor tekstów, realizator i producent filmów dokumentalnych, który specjalizuje się w dokumentowaniu zwierząt w ich naturalnym środowisku – tym razem przybliży historię wilków. Z kolei laureat konkursu na Fotografa Roku ZPFP 2016 – Artur Jurkowski – opowie o fotograficznych wyprawach rowerowych. Drugi dzień festiwalu uświetni także, pochodzący z Włoch, Andrea Zampatti (jego zdjęcie powyżej), który zabierze widzów w fotograficzną podróż do krainy wiecznego lodu, gdzie oddawał się fotografowaniu dużych zwierząt i ptaków.

wizje-natury2016
Nie sposób zapomnieć o konkursie fotograficznym towarzyszącym festiwalowi. Pierwszego dnia wieczorem odbędą się pokazy, lista laureatów zostanie ogłoszona w niedzielę. Mimo, że termin nadsyłania prac minął, to warto zaznaczyć, że konkurs ma charakter otwarty a jego celem jest przedstawienie całego bogactwa dzikiej natury. Jury w składzie: Joanna Antosik, Łukasz Kuczkowski i Radosław Siekierzyński przyzna nagrody rzeczowe m.in. m.in. lustrzankę Canon EOS 7D Mark II, kamerę LEGRIA HF G25 oraz profesjonalną drukarkę PIXMA PRO-100S. Z myślą o uczestnikach festiwalu przygotowana została też specjalna strefa, gdzie można będzie nie tylko przetestować aparaty i obiektywy Canona, ale także skorzystać z konsultacji w zakresie doboru sprzętu do konkretnych fotograficznych potrzeb.

Dokładny program festiwalu dostępny jest na stronie http://www.zpfp.pl/wizje-natury/2016/program-2016

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.