Nikon dementuje informacje o redukcji zatrudnienia

Nikon-logo-6
Nad ranem, serwis Nikkei poinformował, że firma Nikon zamierza zredukować zatrudnienie o 1000 osób. Cięcia miały zostać przeprowadzone w Japonii w najbliższych dwóch lub trzech latach. „Żółty gigant”odpowiedział natychmiast podkreślając, że „..nie podjęto takiej decyzji…”.

Złe wyniki finansowe Nikona znane są od dłuższego czasu, prognozowana sprzedaż na koniec marca 2017 za rok finansowy 2016-17 będzie niezadowalająca. Firma cierpi, gdyż kurczy się rynek aparatów cyfrowych, dramatyczny spadek odnotowano w kompaktach. Lustrzanki sprzedają się gorzej, niestety bezlusterkowce Nikon1 nie cieszą się zainteresowaniem. Pojawiają się plotki, że wokół firmy krąży Sony.

Zapowiedziana redukcja miała zostać przeprowadzona w podstawowej gałęzi czyli „digital camera business”. Pozostałe, tj. urządzenia geodezyjne i inne instrumenty optoelektroniczne są nie do ruszenia gdyż odnotowują dużą sprzedaż. Zarząd planował „korektę profilu”, większa uwaga miała zostać skupiona na rynku medycznym. Redukcja zatrudnienia miała być dokonana stopniowo, starsi pracownicy z zakładu znajdującego się w prefekturze Saitama mieli odejść na wcześniejszą emeryturę. W komunikacie firmy czytamy m.in. „Firma Nikon nieustannie analizuje różne opcje związane z zarządzaniem, w tym racjonalizujące liczbę zatrudnionych w celu wzmocnienia rentowności spółki. Jednak nie zostały podjęte żadne decyzje w tej kwestii i jeżeli w najbliższym czasie pojawi się taka decyzja, to Nikon ją natychmiast ogłosi…”.

Warto zwrócić uwagę, że godzinę po wydaniu powyższego oświadczenia pojawiło się kolejne (kliknij): „…firma (…) na podstawie powyższych inicjatyw postanowiła zracjonalizować zatrudnienie, będzie wprowadzać dobrowolny program emerytalny dla około 1000 pracowników. Uprawnieni wnioskodawcy oraz szczegółowe warunki zostaną ogłoszone w najbliższym czasie…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.