Pełnoklatkowa matryca od CMOSIS

cmosis-48mp_1
Do oferty firmy CMOSIS niedługo wejdzie nowa matryca CMOS oznaczona symbolem CMV50000. To pierwszy przetwornik obrazu z migawką globalną (global shutter) o rozdzielczości 48 (7920 x 6004) mln. pikseli. Może sporo namieszać na rynku kamer i aparatów zawodowych.

Właściwie wymiary czujnika są trochę większe niż „pełna klatka”: 27.6 x 36.4 mm. Pracuje on w trybie skanowania równocześnie całej powierzchni i charakteryzuje się znacznie większą sprawnością w porównaniu z produktem Canona pokazanym niedawno. Z pewnością znajdzie zastosowanie w filmujących aparatach oferując 12-bitowy zapis w rozdzielczości 8K z prędkością 30 kl./s (w rozdzielczości 4K – 60 kl./s) i przepływnością 830 Mbps. I to przy rozmiarze pojedynczego piksela wynoszącego 4.6 µm. Otrzymamy czyste, niezaszumione obrazy rejestrowane zarówno w jasnym, jak i ciemnym otoczeniu przy dynamice 64 db.

cmosis-48mp_2
Wersja monochromatyczna CMV50000 jest obecnie sprawdzana, barwna będzie dostępna pod koniec roku w cenie 3450 euro. Warto zaznaczyć, że matryce CMOSIS sa wykorzystywane w aparatach Leica, może to oznaczać, że z czasem pojawi się bardzo drogi model M filmujący w 8K.

cmosis-48mp_3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.