Leica M10 nadchodzi!

leica-m10_2
Leica M9 została zaprezentowana we wrześniu 2009 roku, a jej poprzednik (M8) trzy lata wcześniej. Sześć lat temu pojawiła się tytanowa Leica M9, której projekt był rezultatem współpracy z Walterem de’Silva (Audi Design Team), wybitnym projektantem samochodów. Później mieliśmy okazję zobaczyć model M9-P, a teraz wszystko na to wskazuje, że już niedługo na rynek trafi model M10.

leica-m10_1
„Dziesiątka” znalazła się bowiem we wniosku złożonym indonezyjskim urzędzie odpowiedzialnym za dopuszczenie do użytkowania „urządzenia radiowego o małej mocy”. Nazwa aparatu, który zostanie wyposażony m.in. w interfejs Wi-Fi, została zakodowana pod symbolem „3656”. Na razie brak danych technicznych, wydaje się jednak, że zmieni się matryca gdyż ośmioletnia konstrukcja jest raczej nie na te czasy. Należy zwrócić uwagę, że na korpusie aparatu po lewej stronie pojawi się nowe, małe koło nastawcze (zobacz porównanie M8, M9, M9-P). Być może będzie ono odpowiedzialne za kompensację ekspozycji lub ustawienie ekwiwalentu czułości ISO. Wydaje się też, że większy jest celownik.

leicam8-m9-m9-p
Zobacz wideo – pięć powodów dlaczego należy kupic M9 w tym roku:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.