Jessica Lange – wystawa zdjęć w Bydgoszczy

lange-jessica_1
Trwa Festiwal Camerimage, wczoraj Jessica Lange otworzyła w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy wystawę swojej czarno-białej fotografii „Unseen-Nieuchwytne”. Ekspozycja składa się ze 135 czarno-białych zdjęć (w tym 12 arkuszy stykowych) wykonanych w ciągu ostatnich 20 lat w tradycyjnej technice.

lange-jessica_2
Są prezentowane dwie serie: „Things I See” (Rzeczy, które widzę) oraz „Mexico, On Scene” (Meksyk, na scenie). Prace stanowią zapis podróży i wędrówek artystki przez kraje takie jak USA, Francja, Finlandia i Włochy, choć jak sama przyznaje, szczególną słabość ma do Meksyku „za jego światło i wspaniałe noce”.

lange-jessica_3
Wystawa jest pierwszym pokazem zdjęć Jessiki Lange w Polsce. Należy zaznaczyć, że aktorka która jest znana z takich filmów jak „Cały ten zgiełk”, „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy”, „Tootsie”, „Rob Roy”, „Przylądek strachu”, czy „Błękit nieba”, z fotografią związana jest od bardzo dawna. Zainteresowała się nią już w latach sześćdziesiątych, otrzymała nawet stypendium University of Minnesota umożliwiające studia w tym kierunku. Zdecydowała się jednak na karierę aktorską, dopiero dwadzieścia pięć lat temu wróciła do swej pasji. „Fotografia to dla mnie niezwykle tajemniczy proces – utrwalenie tego momentu w czasie i przestrzeni, nieuchwytnego i ulotnego, i jego wykrystalizowanie. Zrobione zdjęcie staje się rzeczą samą w sobie” mówiła podczas wernisażu.

Wystawę, która zorganizowano we współpracy z diChroma photography, można oglądać do 29 stycznia 2017 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.