Weź udział w konkursie Tychy Press Photo 2017

TychyPressPhoto
Trzy tysiące złotych to pula nagród w kolejnej edycji konkursu fotografii prasowej Tychy Press Photo. Termin nadsyłania prac mija 21 stycznia 2017 roku, jury przyzna wyróżnienia w kilku kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż, najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach.

tpp-2016_przybyla-m_1
Konkurs organizowany jest od szesnastu lat, w poprzedniej edycji zwycięzcą został Artur Pławski za cykl „Szopienice”. Jego cykl zdjęć przedstawia amerykańskiego artystę Axela Voida podczas malowania muralu na jednej z kamienic. Drugie miejsce zdobył Jerzy Rzechanek („LO w Skoczowie”), a trzecie Daniel Dmitriew za reportaż „Życie z drugiej ręki”. Zygmunt Wieczorek, długoletni reporter „Trybuny Robotniczej” i „Dziennika Zachodniego”, otrzymał nagrodę za całokształt twórczości. W kategorii „Najlepszy fotoreportaż” wygrał cykl zdjęć pod tytułem „Goalball” autorstwa Mateusza Przybyły. Warto zaznaczyć, że Goalball to gra drużynowa dla osób niewidomych i słabowidzących. Zawodnicy grają na boisku, na którego końcach znajdują się bramki długości dziewięciu metrów. Do gry używają piłki z dzwonkami w środku. Oczy grających są dokładnie zaklejone i dodatkowo zabezpieczone goglami o szkłach nieprzepuszczających światła. Zdjęcia powyżej i poniżej.

tpp-2016_przybyla-m_4
tpp-2016_przybyla-m_3
Organizatorem tegorocznego konkursu jest Teatr Mały w Tychach, przedsięwzięcie jest adresowane do wszystkich osób fotografujących i mieszkających lub pracujących w Tychach, a także osób niezwiązanych z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie miasta. Będą przyjmowane barwne i cz-białe powiększenia (odbitki) w minimalnym formacie 20 x 30 cm (zalecany 30 x 40 cm). Trzeba podkreślić, że wszystkie prace muszą być wykonane w tym roku, wyjątkowo w przypadku fotoreportaży dopuszcza się realizację części zdjęć przed 2016 rokiem lub w 2017 roku, jeśli ze szczególnych względów wymaga tego temat lub sposób realizacji materiału. Każdy można nadesłać do 20 prac: jako zdjęcia pojedyncze albo jako fotoreportaż (fotoreportaże). Maksymalna liczba zdjęć w jednym fotoreportażu wynosi 8 szt. Zgłoszenie powinno oprócz zdjęć zawierać zaklejoną kopertę opatrzoną godłem i zawierającą wewnątrz kartę uczestnictwa oraz płytę CD (DVD) z zapisem cyfrowym prac (pliki jpg lub tif, 300 dpi). Należy je przesłać na adres: Teatr Mały – Miejska Galeria Sztuki „Obok”, pl. K. K. Baczyńskiego 2 – Pasaż Kultury „Andromeda”, 43-100 Tychy.

tpp-2016_przybyla-m_2
tpp-2016_przybyla-m_5
Dodatkowe informacje można uzyskac pisząc na adres kontakt@tychypressphoto.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.