Mobile Photography Awards (MPA) 2016. Pozostały dwa dni

mobile-photography-awards20
Już jutro mija termin nadsyłania prac na kolejną edycję międzynarodowego konkursu Mobile Photography Awards. Jedynym warunkiem — zresztą dość oczywistym — jest wykonanie zgłaszanego zdjęcia wyłącznie przy pomocy telefonu komórkowego lub tabletu. Do zdobycia jest Grand Prize w wysokości 3000 USD.

mpa2015-jian-wang
Mobile Photography Awards to największy na świecie konkurs poświęcony fotografii mobilnej i odbywa się od 2011 roku. W ostatniej edycji nagrodę główną za serię zdjęć z architekturą w tle (poniżej) otrzymał Jian Wang. Wyróżniono też autorów zdjęć w dwudziestu kategoriach, m.in. nagrodę za esej fotograficzny zdobyła Chaoyue Pan, do konkursu zgłosiła reportaż pokazujący pielgrzymki odwiedzające górę Synaj w Egipcie. Warto zaznaczyć, że zwycięskie fotografie są wystawiane w galeriach na całym świecie, a ich autorzy otrzymują nagrody finansowe. Organizatorzy zastrzegają, że mogą też sprzedawać wydruki i będą się dzielili zyskiem z twórcami.

mpa2015-jian-wang4
mpa2015-jian-wang5
mpa2015-jian-wang6
W obecnej edycji konkursu fotografie można nadsyłać za pośrednictwem strony internetowej http://mobilephotoawards.com/enter/. Zdjęcia zostana ocenione w następujących kategoriach: 1. Architecture & design, 2. Black & white, 3. Digital fine art, 4. General photography, 5. Landscapes, 6. Macro & details by olloclip, 7. Nature & wildlife, 8. People photos, 9. Photo journalism, 10. Portraits, 11. Silhouettes, 12. Self-portraits, 13. Street photography, 14. Still life, 15. The darkness, 16. Transportation, 17. Travel/adventure, 18. Visual fx, 19. Water/snow/ice, 20. The MPA photo essay. Należy wnieść opłatę rejestracyjną w wysokości 15 USD za jedno zdjęcie (30 USD za trzy, 50 USD za sześć, 100 za 15 prac). Zgłaszane fotografie nie mogą być przerabiane w Photoshopie czy innych programach przeznaczonych na komputery, jury dopuszcza obróbkę za pomocą aplikacji mobilnych takich jak Hipstamatic czy CameraBag.

mpa2015-jian-wang3
mpa2015-jian-wang2
mpa2015-jian-wang8

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.