Superjasny Meyer Optik Görlitz Nocturnus 50 mm f/0,95 II w styczniu

meyer-optik-50mm-0-95-noctu
Zaprezentowany niedawno obiektyw Nocturnus 50 mm f/0,95 II pojawi się w sprzedaży już w następnym miesiącu. Jest on przeznaczony do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony z serii A7, jego cena nie przekroczy 3000 euro.

Firma Meyer-Optik Görlitz działa w sposób niekonwencjonalny, jakiś czas temu w serwisie Kikstarter wystartowała z projektem, którego celem było reaktywowanie dość „ciemnego” obiektywu Trioplan 50 mm f/2,9, później w jej ofercie pojawił się Figmentum 85 mm f/f2,0 i Trioplan 100 mm f/2.8. Użycie słowa „firma” jest chyba niewłaściwe, wygląda to raczej na działaność gospodarczą kilku osób, które bazują na legendzie fabryki Meyera (Meyer-Optik Görlitz istnieje trzy lata). Znalazły sposób na sprzedaż zapomnianych konstrukcji optycznych, pojawiły się informacje, że ich obiektywy są produkowane na Dalekim Wschodzie i montowane w Niemczech.

Tak czy inaczej nowy, manulany, o dużej jasności standard składa się z 10 elementów ustawionych w 7 grupach. Minimalna odległość nastawienia ostrości wynosi 50 cm, średnica filtra to 67 mm. Przysłona zbudowana jest z 15 (!) blaszek, co ma dać efekty nieosiągalne dla produktów konkurencji czyli chińskiej firmy Mitakon.

Na obiektyw jest udzielana pięcioletnia gwarancja. Można go już kupić (w systemie pre-order),  przykładowe zdjęcia są dostępne na stronie: www.meyer-optik-goerlitz.com/en/nocturnus-50-f0.95-ii?c=86

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.