Nikon Small World 2017. Zostało jeszcze trochę czasu

nikon-small-world-walter-pi
Do końca kwietnia przyszłego roku są przyjmowane zdjęcia na kolejną edycję konkursu Nikon Small World. To bardzo specyficzne przedsięwzięcie, adresowany jest bowiem do wszystkich fotografujących, ale oceniane będą tylko zdjęcia mikroskopowe. Do zdobycia jest nagroda w postaci sprzętu Nikon o wartości 3000 dolarów.

nikon-small-world-oscar-rui
Nikon Small World odbywa się od 1975 roku, w ciągu tych lat zyskał sobie miano prestiżowego w środowisku osób zajmujących się mikrofotografią – zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów z całego świata. Można zgłaszać zarówno fotografie jak i materiały wideo. Konkurs jest wolny od opłat, w poprzedniej edycji zwyciężył dr. Oscar Ruiz (University of Texas MD Anderson Cancer Center), jego praca (powyżej) przedstawia 4-dniowy płód rybki z gatunku Danio pręgowany. Tradycyjnie, wśród nagrodzonych zdjęć znajdziemy pracę Marka Misia z Suwałk (6 miejsce), dr. Igora Siwanowicza z Instytutu Medycznego Howarda Hughesa w Ashburn (5 miejsce) i Jacka Mysłowskiego z Włocławka (wyróżnienie). Wśród polskobrzmiących nazwisk laureatów warto zwrócić uwagę na fotografię Waltera Piorkowskiego (13 miejsce, praca na samej górze) przedstawiającą trujące kły skolopendra (Lithobius erythrocephalus). Pozostałe zdjęcia poniżej.

nikon-small-world-marek-mis
nikon-small-world-igor-siwa
W obecnej edycji konkursu fotografie można zgłaszać poprzez stronę https://nikonsmallworld.magnet.fsu.edu/enter/small-world/. Będą przyjmowane pliki w formacie jpeg, png, psd, tiff, nie mogą one przekraczać 100MB. Minimalna wielkość wynosi 3 MB. Jury w skład, którego wchodzą naukowcy, dziennikarze oraz fotografowie, oceni prace biorąc pod uwagę ich oryginalność, zawartość informacyjną, poziom techniczny, oraz efekt wizualny. Zostanie wybranych najlepszych 20 zdjęć mikroskopowych, jury przyzna 14 wyróżnień.

nikon-small-world-jacek-mys
Lista nagrodzonych zostanie opublikowana 15 sierpnia 2017 roku
.

Zobacz wideo z porzednich edycji:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.