Wraca „Przekrój”!

Przekroj-logo
Pod koniec 2013 roku fotograf Tomek Niewiadomski stał się nabywcą tygodnika „Przekrój”. Prawa do wydawania magazynu i autorskie prawa majątkowe do tekstów publikowanych w tym czasopiśmie wyceniono na 7 mln zł. Przez trzy lata nic się nie działo, ale w najbliższy poniedziałek do sprzedaży trafi pierwsze wydanie „Przekroju”.

Magazyn będzie teraz kwartalnikiem zajmującym się tematyką społeczną i kulturalną, W najnowszym numerze znajdziemy felieton m.in. Andy Rottenberg i Jakuba Krupy, opowiadanie Williama Finnegana, wywiady z artystami i filozofami, artykuły o architekturze, nauce, sztuce, psychologii i sporcie, oraz komiks. Tomasz Niewiadomski jest zarówno wydawcą, jak i redaktorem naczelny pisma, zespół redakcyjny „Przekroju” liczy kilkanaście osób.

Tomek Niewiadomski wiedzę i fotograficzne doświadczenie zdobywał w Australii, Polsce i Stanach Zjednoczonych. Jego ostatni cykl zdjęć pt Blue powstał w latach 2003–2012, od tego czasu nic się nie działo. W ostatnim czasie nie otwarto jego wystawy, nie odbył się również żaden event czy impreza promocyjna. Fotograf urodził się w 1974 roku, jest synem biznesmena Tadeusza Niewiadomskiego, który w 2010 roku sprzedał firmę Agros Nova za ok. 250 mln zł. Brał udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, m. in.: „Nihon” (wystawa indywidualna, 2008 – Galeria 65 w Warszawie oraz Galeria Pauza w Krakowie),„W.W.D.M.K.T.S.J.P.A.W.T.N.“ (zbiorowa wystawa fotografów Galerii 65, 2007 – Królikarnia), „Chiny Kraj Środka“ (wystawa indywidualna, 2006, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie), „Jedna pasja, dwie wizje“ (z Davidem Michaelem Kennedy’m, 2005 – Fabryka Trzciny w Warszawie), Blue” (wystawa indywidualna, 2012 – Galeria Dom Artysty Plastyka oraz 2013 – Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha). Prowadzi działalność gospodarczą od 2005 roku pod nazwą firma „Tomek Niewiadomski Fotografia”. Cenny wywoławcze jego prac w serwisie aukcyjnym Artinfo.pl sięgały 8 tys. zł. Zdaniem branży kupując „Przekrój” od Gremi Media mocno przepłacił, na taką transakcję mógł się zdecydować jedynie hobbysta z milionami. W 2015 roku zawarto porozumienie pomiędzy o zmianie ceny sprzedaży z 7 mln zł na 5 mln zł.

Czy w nowym przekroju znajdzie się miejsce dla fotografii? Zobacz zdjęcia Tomasza Niewiadomskiego: http://www.tomekniewiadomski.com/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.