Humanity Photo Awards 2017

humanity-photo-awards-2017
Od 1998 roku China Folklore Photographic Association organizuje konkurs Humanity Photo Awards, którego zadaniem jest promocja i ochrona lokalnych kultur i folkloru. Przedsięwzięcie wspiera m.in. UNESCO, termin przyjmowania zdjęć na najbliższą edycję mija 15 kwietnia 2017 roku.

Będą więc oceniane zdjęcia które nie tylko odkrywają i informują o zagrożonych kulturach lokalnych, a także propagują różnorodność etniczną. W latach poprzednich laureatem konkursu był Tomasz Gudzowaty, rok temu uznanie jury projektem „Short Flashes” zdobyła Wiktoria Wojciechowska. Ceremonia rozdania nagród odbyła się w mieście Shangri-la w prowincji Yunnan w Chinach.

W obecnej edycji prace będą oceniane w kilku kategoriach: tradycyjne obrzędy, portret i ubiory, architektura, produkcja i handel, uroczystości. Fotografie należy przesłać poprzez stronę http://www.hpa.org.cn. Będą przyjmowane tylko zestawy składające się z minimum 8 zdjęć (maksymalnie 14). Każda praca musi być oznaczona, należy podać kategorię, tytuł, oraz numer zdjęcia w zestawie. Nie należy zgłaszać diapozytywów. Zdjęcia cyfrowe należy zapisać w formacie JPG, pojedynczy plik nie powinien przekraczać 4 MB (min 1 MB). Do zdobycia jest kilka nagród m.in. Grand Awards, Documentary Awards, Jury’s Special Awards, Nomination Awards, Performance Awards. W każdej kategorii nagroda pieniężna wynosi 2000 USD, w konkursie nie ma opłaty wstępnej.

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres: contact@hpa.org.cn

Zobacz wideo:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.