Sony World Photography Awards 2017. Zdjęcia do czwartku

sony-world-photography-awar
Termin zgłoszeń w kategorii Professional w konkursie Sony World Photography Awards 2017 został przedłużony do 12 stycznia. Do zdobycia jest m.in. nagroda pieniężna w wysokości 25.000 dolarów, sprzęt Sony do cyfrowego przetwarzania obrazu, oraz możliwość pokazania prac w Somerset House w Londynie.

Konkurs jest organizowany przez World Photography Organisation i należy do największych na świecie wydarzeń tego typu. W roku 2016 zgłoszono do niego rekordową liczbę 230 103 zdjęć nadesłanych z 186 krajów. Tytuł Fotografa roku 2016 w kategorii Professional przyznano irańskiemu fotoreporterowi Asgharowi Khamseh, a w konkursie otwartym Japończykowi Kei Nomiyamie.

Khamseh-Asgharow--Fire4
Khamseh-Asgharow--Fire2
Zdjęcia można bezpłatnie zgłaszać pod adresem http://www.worldphoto.org. Termin przyjmowania prac w kategorii „otwartej” i młodzieżowej minął 5 stycznia, obecnie jest szansa dla zawodowców. Fotografie oceni jury w składzie: Russ O’Connell, fotoedytor magazynu Sunday Times (Wielka Brytania), Françoise Callier, dyrektorka programu na festiwalu Angkor Photo Festival & Workshops (Francja), Damien Demolder, fotograf i dziennikarz (Wielka Brytania), zwycięzcy zostaną ogłoszeni na ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w Londynie 20 kwietnia 2017 r. Laureaci otrzymają najnowszy cyfrowy sprzęt fotograficzny firmy Sony, publikację zdjęć w okolicznościowym albumie, a także nagrody pieniężne (m.in. 5 000 dolarów za I miejsce w konkursie otwartym). Prace wszystkich laureatów i zwycięzców będzie można oglądać od 21 kwietnia do 7 maja w londyńskim Somerset House w ramach wystawy Sony World Photography Awards 2017. Dodatkowo na wystawie zostanie zaprezentowany wybór prac autora wyróżnionego nagrodą za wybitny wkład w fotografię.

Khamseh-Asgharow--Fire1
Powyżej nagrodzone prace w kat. Professional z poprzedniej edycji .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.