Ruszają dostawy Hasselblada X1D, a tymczasem szykują się zmiany personalne

hasselblad-x1d_5
Hasselblad wydal komunikat, że w najbliższym tygodniu średnioformatowy model X1D znajdzie się w sprzedaży. Zapowiedziano również zmiany w strukturze zarządzania, obecny prezes firmy Perry Oosting 31 stycznia odchodzi ze stanowiska.

Hasselblad w ostatniej dekadzie nie ma jakoś szczęścia do kadry kierowniczej. Perry Oosting pełni funkcję CEO od dwóch lat, w przeszłości zarządzał takimi markami jak Bulgari, Prada i Gucci. Zastąpił Iana Rawcliffe’a który utrzymał się na stanowisku też dwa lata. Jego poprzednikiem był kontrowersyjny Larry Hansenn, to za jego rządów nawiązano współpracę z Sony i pojawiły się takie drogie aparaty-klony jak Hasselblad Lunar i Stellar. Także szybko go zmieniono.

hasselblad-ceo
Ian Rawcliffe, który w Hasselbladzie przed nominacją na CEO pełnił funkcję dyrektora operacyjnego, rozpoczął porządkowanie oferty. Dokończono projekt HV, ale nie rozwijano już dalszych klonów, firma skupiła się na produktach przeznaczonych dla zawodowców i zaawansowanych amatorów. Za jego rządów pojawiła się m.in. przystawka cyfrowa CFV-50c, rozpoczęto projekt X1D. Pod kierownictwem Perry’ego Oostinga Hasselblad ustabilizował swoją pozycją, doprowadzono do debiutu takich modeli jak H6D-50c, H6D-100c oraz X1D. Warto zaznaczyć, że zainteresowanie tym ostatnim aparatem jest bardzo duże, mimo, że od premiery minęło siedem miesięcy. Nie wiadomo co jest powodem odejścia Oostinga z funkcji prezesa. Być może wiąże się to ze ścisłą współpraca z producentem dronów, firmą DJI.

Od 1 lutego nowym prezesem będzie Paul Bram, dotychczasowy doradca zajmujący się sprawami inżynieryjnymi i technologicznymi. Zapowiada on duże inwestycje w dział badawczo-rozwojowy (R&D).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.