Bergger Pancro400

bergger-pancro400_1
W fotografii analogowej coś się ”ruszyło”. Najpierw była zapowiedź Kodaka o wznowieniu produkcji diapozytywu Ektachrome 100, a później FILM Ferrania ogłosiła, że w jej ofercie pojawi się czarno-biały negatyw P30 Alpha. Teraz Bergger Photographic zamieścił informację o swoim nowym filmie Pancro400.

bergger-pancro400_2
To nowoczesny materiał negatywowy o stosunkowo dużym uczuleniu na długofalowy zakres widma promieniowania. Konfekcjonowany jest w formacie 135 i 120, oraz jako błony arkuszowe (4×5, 5×7, 13×18, 8×10). Oparty na kryształach bromku i jodku srebra, charakteryzuje się stosunkowo małym ziarnem i dobrą ostrością reprodukcji. Jest przeznaczony do wszelkich rodzajów fotografii, przede wszystkim do fotografii artystycznej.

bergger-pancro400_3
Czułość nominalna negatywu wynosi ISO 400, lecz ze względu na dużą użyteczną skalę naświetleń może być naświetlany do ISO 1600 (do ISO 800 bez zmiany warunków wywoływania). Przy długich czasach naświetlania należy uwzględnić zjawisko Schwarzschilda i odpowiednio zmodyfikować ekspozycję

bergger-pancro400_4
Bergger Photographic został założony w 1995 roku przez Guya Gerarda który pracował dla paryskiej firmy fotochemicznej Guilleminot (1858-1994) przez 30 lat. Bergger ma w swojej ofercie m.in. papiery fotograficzne, chemikalia i filmy, przez wiele lat sprzedawał materiały nieistniejącej już węgierskiej firmy Forte
.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.