Sony G Master 100 mm f/2,8 STF, FE 85 mm f/1.8 oraz lampa HVL-F45RM

sonygmaster100mmf28-stf_5
Firma Sony zaprezentowała dwa obiektywy: G Master 100 mm f/2,8 STF oraz FE 85 mm f/1.8. Do nowości dołączyła też lampa błyskowa o dużej mocy HVL-F45RM.

sonygmaster100mmf28-stf_2
Pierwszy obiektyw został zaprojektowany do korpusów z pełnoklatkową matrycą. Jest uszczelniony przed pyłem i wilgocią, warto odnotować 11-listkową przysłonę, ultradźwiękowy napęd AF, a także system optycznej stabilizacji Optical Steady Shot. Na budowę optyczna składa się 14 elementów ułożonych w 11 grupach. Nowa „portretówka” wykorzystuje technologię Smooth Trans Focus (płynne przejście ostrości), filtr apodyzacyjny  wpływa jednak na jasność (spadek do wartości T5.6), ale pozwala na uzyskanie (poza głębią ostrości) bardzo miękkiego i przyjemnego dla oka rozmycie obrazu. Konkurentem dla tego obiektywu może być Laowa STF 105 mm f/2 (T/3.2) którą można kupić za 500 dolarów (Sony G Master 100 mm f/2,8 STF ma kosztować 1500 USD).

sonyfe85mmf1-8_1
Z kolei Sony FE 85 mm f/1.8 to tańsze rozwiązanie dla modelu FE 85 mm f/1.4 GM (nowy obiektyw będzie kosztował około 600 USD). Na układ optyczny składa się 9 elementów w 8 grupach, wśród nich znajdziemy soczewkę wykonana ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji. Za precyzyjne ustawianie ostrości odpowiada zespół dwóch silników liniowych. Nowy obiektyw, który nie ma optycznej stabilizacji obrazu, został też wyposażony w przycisk blokady ostrości. Na tubusie znajduje się także pierścień regulacji ostrości oraz przełącznik AF/MF. 9-listkowa przysłona daje miłe dla oka rozmycie tła.

sony-hvl-f45rm_1
Natomiast Sony HVL-F45RM wyposażono w system łączności radiowej o zasięgu 30 m. Pozwoli to, w połączeniu z wprowadzonym wcześniej sterownikiem bezprzewodowym FA-WRC1M oraz odbiornikiem FA-WRR1 na wygodne sterowanie zestawem lamp. Flesz może pełnić rolę nadajnika bądź odbiornika, z jego zalet należy wymienić głowicę, która można obracać w zakresie 360° oraz odchylić o 150° w górę i 8° w dół. Funkcjonalność zwiększa też czytelny wyświetlacz LCD, oraz zmodernizowany interfejs. Lampa zasilana jest 4 ogniwami AA, pozwoli to na wykonanie 200 błysków z pełną mocą. Cena lampy wyniesie około 400 USD.

Zobacz przekroje:

sonygmaster100mmf28-stf_3
sonyfe85mmf1-8_2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.