Startuje 13. edycja konkursu BZ WBK Press Foto

bz-wbk-press-foto2017_1
Wystartowała kolejna edycja konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże przyjmowane są w sześciu kategoriach: wydarzenia, życie codzienne, kultura i sztuka, sport, natura i portrety. Pula nagród wynosi ponad 120 tys. złotych, laureatów  poznamy w kwietniu.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i jest adresowany nie tylko do zawodowych fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach, ale też do „wolnych strzelców”, których zdjęcia w ciągu ostatnich dwóch lat były publikowane przez minimum dwie redakcje. Celem całego przedsięwzięcia jest promowanie polskiej fotografii dokumentalnej, idea ta od wielu lat zyskuje na popularności. Widzimy wzrost np. w  2015 roku napłynęło 5334 prac 368 autorów, z kolei w ostatniej edycji było już 6379 fotografii wykonanych przez ponad 400 zawodowców. Zdjęciem Roku okazała się praca (poniżej) Joanny Mrówki z Forum Polska Agencja Fotografów.

BZ-WBK2016_Mrowka
Zgłoszenia oceni jury pod przewodnictwem Piotra Janowskiego, w składzie: Joanna Kinowska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Monika Szewczyk-Wittek. Wszystkie fotografie należy nadsyłać poprzez stronę http://upload.bzwbkpressfoto.pl, każdej pracy musi towarzyszyć opis o nieprzekraczalnej długości 250 znaków. Opis musi zawierać informację o wydarzeniu, osobie lub osobach, miejscu lub miejscach itp. przedstawionych na danym zdjęciu. Będą przyjmowane wyłącznie zdjęcia wykonane w zeszłym roku, z tym, że część fotoreportażu może powstać w innym okresie.  Pliki cyfrowe powinny spełniać określone warunki techniczne (m.in. format TIF, lub JPG bez kompresji, rozdzielczość 300 dpi, krótszy bok nie może być mniejszy niż 2000 pikseli). Zdjęcia  należy opisać w sposób umożliwiający jednoznaczną identyfikację utworu z godłem.

Termin nadsyłania prac mija 27 lutego o godz. 23,0, autor Zdjęcia Roku otrzyma czek w wysokości 15.000 złotych. W każdej kategorii przewidziano pierwsze, drugie i trzecie miejsce (3500, 2500 i 1500 zł). Można też zdobyć nagrodę specjalną BZ WBK czyli 10.000 zł, oraz aparat Fujifilm X100F.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.