Ambitne plany Nikona

Nikon-logo2
Zakończyły się targi CP+, na imprezie pojawiło m.in. kilka nowych ”szkieł” od Sigmy, Tamrona, Cosiny, HandeVision i SLR Magic. Niestety, Nikon nie pokazał nic nowego, w przyszłości firma skupi się na „średnim formacie”, zaawansowanych lustrzankach cyfrowych i bezlusterkowcach.

Taką deklarację usłyszeliśmy podczas wywiadu przeprowadzonego na targach przez dziennikarzy z Yahoo Japan m.in. z dyrektorem zarządzającym działu foto Nikona (CEO of Camera Business). Potwierdził on, że jego firma przechodzi poważną restrukturyzację, ale niedługo powinno pojawić się kilka nowości. Nikon podejmuje „agresywne działania” do odbudowy swojego biznesu, wbrew pogłoskom w planach nie ma zamykania krajowych i zagranicznych zakładów produkcyjnych. Dział badawczy ma kilka konstrukcji na różnych etapie zaawansowania, nie ujawniono jednak o które modele chodzi.

W trakcie rozmowy została podana informacja, że Nikon będzie budował swój biznes na kilku obszarach. Będzie to „średni format”, zaawansowane lustrzanki cyfrowe, bezlusterkowce, oraz obiektywy z „wyższej półki”. Prace badawcze związane z kompaktami cyfrowymi nie będą priorytetem, jest to podyktowane zmieniającymi się preferencjami konsumentów. Firma dostosowuje się do oczekiwań klientów, czego przykładem może być wycofanie się z produkcji serii DL.

Trochę to dziwne, że Nikon opiera swoją przyszłość na „średnim formacie”, firma nigdy nie miała w ofercie tego typu aparatów. Owszem, ma dość duże doświadczenie w konstrukcji obiektywów do systemów większych niż „mały obrazek”. Przez wiele lat produkowała m.in. “szkła” do kamer wielkoformatowych (np. Toyo, czy Sinara), ale czy to wystarczy?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.