Kosmiczny Sony A7s


Przez wiele lat amerykańskie załogi biorące udział w programie lotów kosmicznych wyposażano w specjalnie przystosowane aparaty Hasselblad. Pojawiły się takie konstrukcje jak np. Hasselblad 553 ELS, czy 205AB będące specjalną wersją istniejących modeli. Ale było to dość dawno, zmieniła się technologia, podbój kosmosu został ograniczony. Mimo tego firma Sony chwali się swoimi,  „nieziemskimi” osiągnięciami.

Jej aparat nie został zabrany do rakiety, czy innego pojazdu. Rejestracji dokonano z okolic Rouen — miasta na południu Francji. Sfilmowano przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle znajdującego się  w pierwszej kwadrze Księżyca. Dokonał tego astrofotograf Thierry Legault, jego Sony A7s zarejestrował wielkie kratery oraz okazałe łańcuchy górskie na Księżycu. Oglądając film w zwolnionym tempie, można także zauważyć główne moduły MSK oraz jej wielkie panele słoneczne. Należy przy tym podkreślić,  że stacja porusza się z prędkością blisko 28 000 km/h!


Thierry Legault na co dzień jest inżynierem mieszkającym na przedmieściach Paryża. Jego przygoda z astrofotografią zaczęła się  w 1994 roku. Ostatni materiał można zobaczyć na stronie Thierry’ego Legault w serwisie YouTube.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.